Cumhurbaşkanlığı Seçimi‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar Londra'da hem Türkler, hem de Türkiye'ye ilgileri olan İngilizler Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili tahminlerini söylüyorlar.  Şimdiye kadar konuştuğum toplam İngiliz/Türk belki 20 kişinin hepsi Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimi kazanacağını tahmin ettiklerini bildirdi. Tek bir kişi şimdiye kadar başka birinin seçim kazanacağını söylemedi.

Türkiye'de ki araştırma kurumlarına bakıyorsunuz 10 kurumun 10'u da Recep Tayyip Erdoğan'ı daha 1.ci turda seçimin galibi olarak göstermiş.

Bu durumda, bu teknolojik imkanlar içinde başka bir netice çıkması mucize olur ve tüm araştırma teknolojisini vurur.  Burda en önemli olan bir soru var. Varsayalım Recep Tayyip Erdoğan seçimi kazandı, acaba Muhalefet Partileri halka ne diyecek. Yanılmıyorsam bu 11.ci arka arkaya yenilgileri olacak.

Çatı adayını halk araştırması yapmadan biz bulduk, başarısız olduk, hepimiz bu akşam istifa ediyor ve yerlerimizi gençlere bırakıyoruz mu diyecekler?  Yoksa yine kaybettik ama birçok yazlıkçı oy vermedi, verseydi kazanırdık mı diyecekler?

Sizce ne diyecekler?

Benim şahsi tahminim her zaman olduğu gibi ikinci cevabı verecekler. Kimse koltukları terketmeyecek yani istifa etmeyecek ve bu gidişler 2015 yılında Genel Seçimleride kaybedecekler. Sevgili okurlar hemen hemen her seçimin neticelerini güvenilir araştırma kurumlarının bildirdiği gibi hiç değiştirmeden evvelden burdan yazdım, bana kızan ve inanmayan dostlarım oldu ama sonunda yazdıklarımın tamamı doğru çıktı. Aslında doğru çıkması önemli hiç değil, önemli olan güçlü bir Muhalefetin ülkemizde demokrasiyi kuvvetlendireceğidir, bugünkü Muhalefet bunu hiçbir zaman yapamadı, zaten yapsaydı 11 seçimden birini kazanırdı.

Bir vatandaş olarak beklediğim bu seçimide kaybetmeleri halinde Muhalefet Partileri Yönetimlerinin başarısız olmaları nedeniyle en kısa zamanda istifa edip yerlerini gençlere bırakmaları ve bir daha siyasete hiç karışmamalarıdır.

Yoksa futbol'da olduğu gibi yenilmekten başımız döner ama bir sebep bulur ve akıntıya kürek çekmeye devam ederiz.  


İzlenme: 924
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR