CUMHURBAŞKANI VE BELEDİYELER

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan gerçekten son 60 yıl içinde Türkiye'de belki de ilk defa yeni birşey tatbik ediyor. Eskimiş Belediye Başkanlarına koltukları bırakmalarını tavsiye ediyor. Bunu şimdiye kadar hiçbir Lider yapmamış veya yapamamış hatta düşünememişti.

Sayın Cumhurbaşkanı durumu gördü ve gelecek seçimleri garantiye almak için diğer Muhalefet Partilerinin akıllarına bile gelmemiş olan şeyi yaptırıyor.

Seçimle gelen, seçimle gider...derler bu doğru ama seçimle de gelse yine bir siyasi Partinin aday göstermesi ile o makama gelebiliyor, göstermese gelemeyecek. O zaman siyasi parti git derse ben olsam koltuğa yapışmaz ve hemen kendim giderdim.

Cumhurbaşkanı şehirlerde halkın düşünce ve görüşlerini çok iyi görüyor. Muhalefet ise bunu hiç ama hiç görmüyor ve bu nedenle her girdiği seçimi kaybediyor. 

Benim şahsi görüşüme göre Cumhurbaşkanı bazı büyük şehirlere kendi düşündüğü Belediye Başkanı adaylarını getirmesi halinde 2019 seçimlerini kesin kazanacaktır.

Belediyeler halkla temas eden en önemli kurumların başında gelir. Bir şehir ne kadar çok bir siyasi partiyi tutarsa tutsun eğer halkın biraz eğitim derecesi yükselirse çok değişik kararlar verip hiç tahmin edilmeyen bir parti adayını da seçebilecektir. Bu bir defa ülkemizde Antalya'da olmuş ama fazla dikkat çekmemiştir. Bu Avrupa'nın çeşitli yerlerinde görülmüş ve ispat edilmiştir. İşte bunu önlemek için geç olmadan Cumhurbaşkanı gerekli tedbirleri alıyor.

Muhalefet ne yapıyor? Hangi yeniliği yapıyor? Halk olarak baktığınızda hiçbir şey yaptığı yok...

Kiminle konuştu isem herkes Meral Akşeneri bekliyor belki bir değişiklik yapar diye.

Bu kimsenin aklından geçirmediği değişikliği Cumhurbaşkanı yapıyor ama Muhalefet sadece izliyor sonrada seçimleri kaybedince kendilerine göre sebep hazır.

Bu çağ yenilikler çağıdır, yenilik yapan kazanır hatta birde atasözümüz var ''eskiye itibar olsaydı bit pazarına nur yağardı'' derler.

Muhalefet Partilerimiz maalesef hep eskiye rağbete devam ediyorlar, yeniliğin emaresi bile yok.


İzlenme: 787
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR