Cumhurbaşkanı Adayı‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

 Sevgili okurlar muhalefetin Cumhurbaşkanı adayı açıklandı ve ilk duyduğumda bunun ya kamera şakası, ya da anlaşmalı olduğu aklımdan geçmedi değil.  76 milyonluk ve nüfusun büyük çoğunluğu genç olan bir ülkede 71 yaşında birini Cumhurbaşkanı adayı gösteriyorsunuz...Siz o zaman ülkenin gençliğine inanmıyor ve güvenmiyorsunuz...

Hukuk devleti olmadığımızı iddia ediyorsunuz, diğer yandan Prof Dr. Metin Feyzioğlu veya benzeri genç hukuk Hocaları daha ihtiyarlasın diye bekliyorsunuz.

Hukukun üstünlüğünden, hukuk devletinden bahsedenler hiçbir popülaritesi olmayan 71 yaşındaki İslam Edebiyatı hocasını Recep Tayyip Erdoğana karşı Cumhurbaşkanı adayı olarak gösteriyorlar. Yani bu zat seçilirse 78 yaşına kadar Cumhurbaşkanı kalacak!

Hiç şansı yok, sıfır şans diyebilirim.  Burda bir kere daha muhalefet partilerinin acemiliğini, araştırma kabiliyetsizliğini açık ve net olarak görüyoruz. Anadolu Ekmeleddin İhsanoğlu ismini dahi duymamıştır nasıl oy verecek, diğer tarafta Başbakan Erdoğan varken?  Halka sormadınız mı? Kamu araştırması yaptırmadınız mı?

Ekmeleddin İhsanoğlu çok dürüst ve iyi bir kişi olabilir ancak nüfusu çok genç bir ülkede 71 yaşında bir vatandaşın birkaç adım geride durması gerekir.

Bu durumda banko Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı seçilir, gösterilen aday muhalefetin bir büyük hediyesidir.  Daha dün çok koyu bir CHP li  dostum telefonda Başbakan Erdoğana oy vereceğini söylüyordu. Kanımca muhalefet partileri mutlaka daha geç olmadan ve ülkeye zarar vermeden kabuk değiştirmelidir. Bu yönetimle bunlar ne muhalefet olabilirler, ne de iktidar.

Sevgili okurlar Türkiye büyük değişiklikler içinde, birçok yenilikler geliyor diğer taraftan Ortadoğu kaynıyor. Amerika'da demokratlar iktidarda ve 2 sene sonra Cumhuriyetçiler geldiği zaman çok değişik şeyler olacağı kesin.  Anımsayacak olursanız bütün savaşlar Cumhuriyetçilerin zamanında başlamıştır.  Dünyada birçok cahil insan Amerikanın ne istediğini bilmeden, savaşları kazanamadığını söyler, halbuki Amerika her istediğini elde etmiştir.

Ciddi olmayan tahminlerle ileriye bakmak insanları ve ülkeleri çok yanıltacaktır. Türkiye'nin çok ciddi bir muhalefete acilen ihtiyacı vardır.


İzlenme: 897
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR