CHP’Lİ BELEDİYELER

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar son seçimlerde bilhassa büyükşehir Belediyelerinin bazıları CHP tarafından kazanıldı. İstanbul, Ankara, İzmir, Mersin, Adana, Eskişehir, Antalya, Muğla gibi.

 

Bu durum açıkça AKP’nin büyük bir düşüş gösterdiğinin ispatı. 17 yıl aralıksız bir ülkeyi yönetir, devamlı zam yapar ve yenilikler getirmeyi unutursanız uzun süre aynı koltuklarda oturmak nerede ise imkansızdır.

 

Şimdi önemli olan bu şehirler Belediyelerini kazanan CHP’li Başkanların nasıl yenilikler getirecekleri veya getirip getirmeyecekleridir.  Getirmezlerse ilk seçimlerde yolcudurlar...

 

Çağımızda ve içinde yaşadığımız teknolojide yenilikler getirmeye mecbursunuz bu bilhassa yeni seçilen ve yeniden seçilen Başkanların tamamı için geçerlidir.   En basit örneği Antalya’da herkes gördü yenilik yapamayan Menderes Türel ilk seçimde gitti.

CHP’nin hemen hemen bütün seçilmiş Belediye Başkanları bu gerçekle başbaşadırlar.

 

Gelecek seçimlerde rakipleri sadece AKP olmayacak, yeni kurulmakta olan diğer siyasi partilerde olacaktır.

 

Elbette Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın işleri hayli zor çünkü yenilikler makam arabalarını azaltmakla olmaz, makam arabaları sorunu Belediyenin iç işidir , halk ise kendi için yenilik ister.   Göreve geldiklerinden beri çene suyuna pilav yapıyorlar, yenilik gibi birşey hiç yok.

 

Örneğin trafik sorunu en can alıcı noktadır çünkü İstanbul halkının en büyük işkencesidir.  İmamoğlu bunu çözerse uzun süre Türkiye’nin en üst makamlarında kendine yer bulabilir.

 

Herkesin gözü ve kulağı CHP’li seçilen Belediyelerde...Hatırlarsanız AKP ilk Belediyeleri kazandığında halka büyük bir yakınlaşma başlatmıştı, sert muamele yoktu ve herkesin dilinde idi.  Şimdi aynı durum CHP için geçerli, halk bakıyor bunlar bu ülkeyi yönetebilir mi diye...

CHP’nin bunlardan ders aldığını ve kendini yenileyeceği ümidini açık söyleyeyim ben şahsen henüz göremiyorum.

Onlar seçimi bir rekabet veya hizmet yarışı olarak hala görmüyor ve bu nedenle çok uzun yıllar çöküşte kaldılar.

 

Şimdi bir şansları daha geldi, göreceğiz...


İzlenme: 47
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR