CHP VE ŞANS‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar CHP gerçekten çok şanssız. Bu kadar eski bir siyasi parti öyle hatalar yapıyorki AKP böyle bir Anamuhalefet olduğu için dua etmeli ve bu şekilde devam etmesi için maddi ve manevi herşeyi yapmalı.

 

 

Genel Başkan Kemal Klıçdaroğlu CHP'ye tarihinin en zayıf zamanını yaşatmış, girdiği hiçbir seçimi kazanamamış, sonunda kasetler çıkartılarak bir şekilde ayrılmaya zorlanmış olan Deniz Baykal ile oturup Mustafa Sarıgül'ün affedilmesi ile ilgili düşünce paylaşıyor, basında çıkınca hemen inkar ediyorlar. Aslında kimin kimi affetmesi lazım o da başka bir önemli soru.

 

 

Bu ve benzer durumları okuyup duyunca AKP'nin neden iktidar olduğu ve iktidar kaldığı hemen çok açık ve net anlaşılıyor. Bu durumda seçimlerde de fazla birşey değişmesi mucizedir

 

 

Burda CHP'nin ne kadar acemi ve bir o kadar da şanssız olduğu anlaşılıyor. İnsan böyle bir toplantı ve danışma yapacak olsa bile bunu gizli yapar basına yansıtmaz. Deniz Baykal sırasını savmamış, savdırılmış eski bir Genel Başkan. Yönettiği sürece en ufak başarısı yok, hep yenilgilerle dolu, CHP'ye küme düşüren adam. Yeniden küme düşmek ve CHP yi bitirmek için ona soruluyor herhalde.

 

CHP yepyeni bir sayfa açıp kafaları değiştirmezse yenilgiler aynen devam eder, iktidar partilerinin antrenman partneri olarak yerinde sayar.

 

Önümüzde yerel seçimler var ve hala CHP içinde sürtüşmeler, inatlaşmalar, dedikodular gırla gidiyor. Bu şekilde İktidar Partisinin önünü açtıklarını son 11 yıldır hala anlamamış durumdalar.

 

Nasıl ki  Fazilet Partisi içinden kopup AKP çıkıp seçimleri kazandı ise, görünüş ve gidişat o ki CHP ve MHP içinden kopup yeni ve modern kafalarla kurulacak bir siyasi parti ancak ilerde iktidara aday olabilecektir.  


İzlenme: 892
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR