CHP VE REFORM

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar CHP çok uzun süreden beri değişmedi, değişemedi. Zaman değişti, insanlar değişti, paralar değişti, Marsa gidildi ama CHP değişemedi.

Eğer CHP bu düşünce tarzı ile Sosyalizm düşüncesini korumak istiyorsa tamamen yanlış yolda çünkü Sosyalizm bile değişti.

Demokraside koltuk ve makamlar en fazla (4) yıllık olmalı diye düşünüyorum. Bu süreyi geçince o makam veya koltukta oturan kişi sahipleniyor ve bir daha kalkmamak için elinden gelen herşeyi yapıyor, bu da demokrasiye büyük zarar veriyor.

CHP her şeyden önce bu kadar uzun yıllardır neden iktidara gelemediğini çok iyi incelemelidir. Bunun mutlaka önemli bir sebebi var. Ben şahsen CHP'nin bundan sonrada değişime karşı olduğu sürece iktidar olamayacağına inanıyorum.

Şimdi CHP yerel seçimlerde belki küçük bir kısım Belediyeleri kazanabilir ama buna başarı diyemezsiniz. Türkiye'nin en eski siyasi partisi Atatürk'ün gösterdiği yoldan giderek bugünün en modern siyasi partisi olacak iken maalesef tamamen yanlış ve zamana uymayan şekilde yönetilmekten istenilen yere gelememiş ve Türk demokrasisine katkıları çok azalmıştır.

Muharrem İnce kim olursa olsun en önemli sözü "seçilirsem ilk yapacağım şey Genel Başkanın sadece iki dönem seçilebilmesi kararını almaktır" olmuştur. CHP'ye demokrasinin çekirdeği olan değişimi getireceğini ifade etmiştir.

Böyle hukuka uygun değişimi kabul etmemek demokrasiden uzak oluşun en açık kanıtıdır.

Evet ekonomi tartışmasız berbat bir durumda, ancak Anamuhalefet Partisinin de ekonominin bu durumundan pek farkı yok.

AKP adaylarına karşı bazı önemli şehirlerde çıkartılması öngörülen CHP adaylarının seçim kazanma ihtimali her zamanki gibi çok az. Bilhassa İstanbul, Ankara gibi çok kalabalık ve karışık şehirlerde.

Konuşma ve hareketlerini görsel ve yazılı basından izlediğimde Sayın Kılıçdaroğlu'nu sanki gizli AKP'li imiş ve onlara iktidar imkanı tanıyan birisi gibi düşünmeye, kendimi mani olmaya zorluyorum.

CHP baştan aşağı büyük bir reform ve değişim yapmadığı sürece daha çok uzun süreler ebedi muhalefet olarak kalmaya mahkumdur.


İzlenme: 507
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR