CHP VE GENÇ LİDERLER

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar, Ekrem İmamoğlu diye ismi hiç duyulmamış genç birisi en fazla 3 ay içinde 16 Milyonluk bir dünya şehrinde önce kendini tanıtıyor ve hemen arkasında Cumhurbaşkanı'nın açıkça desteklediği yıllarca bakanlık yapmış, Başbakanlık yapmış hatta TBMM Başkanlığına kadar çıkmış bir siyasetçiyi seçimde yakalıyor ve İstanbul’a Belediye Başkanı olur duruma geliyor.

Şimdi burada CHP Genel Başkanı ve Yönetiminin şapkayı önüne koyup düşünmesi gerekmez mi?

Eğer doğru değerlendirirseniz ilk aklınıza Atatürk'ün hazırlayıp, bilinçli olarak Türk Milletine sunduğu Gençliğe Hitabe gelir. Atatürk bu ülkeyi NEDEN gençlere emanet etmiştir? Mecbur mu idi?

Bugünkü Müzmin Muhalefet bunun cevabını inanarak bulursa işte o zaman Türkiye tam bir demokrasi ülkesi olabilir.

Atatürk Cumhuriyeti ilan ettiği zaman Ekrem İmamoğlu'ndan çok daha gençti.

Bu gerçekleri CHP çok geç kalmasına rağmen masaya yatırıp üzerinde kafa yorması lazım. Sadece Ekrem İmamoğlu CHP'ye bir yön gösteriyor, bu yoldan gidersen 40 yılki başarısızlığını bitirebilirsin diyor, bunu da anlamıyorsan söze gerek yok.

İmamoğlu gibi Türk gençleri heryerde çok sayıda var ama onları alıp yarışa sokacak kimse yok.  CHP'nin en büyük sorunu budur.

Türkiye'nin can damarları olan İstanbul, Ankara ve İzmir'de CHP yıllar sonra öne çıkıyor veya açıklanan resmi olmayan neticelere göre kazanıyor. Bu bir başarı mı derseniz evet başarıdır, bu kadar yıl kayıptan sonra büyük başarı sayılabilir. Başarıya rağmen genelde CHP aldığı toplam oylarla, bir genel seçim olsaydı, kaybetmişti.

Mesele bundan ders alıp gençleri öne çıkarıp bu akımı devam ettirebilmektir.

Türk insanının gönlü iyi ve kuvvetli bir Muhalefetle tam demokrasiden yanadır...

Ekrem İmamoğlu'na nasıl güvenip 16 Milyonluk bir mega kentin Belediye Başkanlığını layık gördünüzse aynı şeyi diğer yerlerde istisnasız yapmanız gerekirdi diye düşünüyorum. Ama yapamadınız ve genelde yine kaybettiniz.

İşte Muhalefetin 40 yıldır esas sorunu bence budur...


İzlenme: 439
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR