CHP TÜZÜĞÜ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Ben olsam hiç düşünmeden sırf CHP'yi yani Atatürk'ün kurduğu siyasi partiyi kurtarmak için 1.ci madde olarak ''2 defa seçim kaybeden Başkan bir daha aday olamaz'' kuralını koyardım.  Bununla CHP kurtulur belki de iktidar bile olabilir.

 

Bu nedir sevgili okurlar ayıp değil mi? Yenilen pehlivan güreşe doymazmış misali oturan kalkmıyor. Nüfusu bu kadar genç olan bir ülkede koltuklara yapışmaya kimin hakkı olabilir?

Deniz Baykal'da aynı durumdaydı, her seçimi kaybetti ama koltuğu bırakmadı, en sonunda bir dalavera ile kaset dendi ve istifa ettirildi. Böyle mi gitmesi gerekir CHP Genel Başkanının.

 

Aslında Siyasi Partiler kanunu değişmesi lazım, tam bir diktatörlük hüküm sürüyor. Genel Başkan öksürse herkes grip oluyor siyasi partilerde. Ondan sonrada demokrasiden bahsediyorlar.

Sevsinler böyle demokrasiyi...

 

Yazar Yılmaz Özdil en doğru sözü söylemiş, ''Muhalefet değişmezse iktidar 500 sene kalır ve gitmez'' bu son zamanda duyduğum en doğru söz.  İktidarı yollayacak olan Muhalefettir ama böyle muhalefet değil.  Bunlar sanki ömür boyu sözleşmeli muhalefet.

 

Şu anda Türkiyeye baktığınızda bu Muhalefetin 2019 seçimlerinde şanslı olduğunu söyleyen ya şaka yapıyor, ya da gerçekten bir hastalığı mevcut.  Seçimlere kısa bir süre var hala bunlar ümit içinde yaşıyor. Seçimlerden sonra da yine bir sebep bulup koltukları bırakmamak için zeytinyağı gibi suyun üstüne çıkmaya çalışacaklar.

 

81 Milyon içinde eğer seçim kazanabilecek Genel Başkan ve yardımcıları bulamıyorsanız o zaman bu partiyi kapatın arkadaşlar. Bu Genel Başkan ve etrafındakiler şimdiye kadar hiçbir seçim kazanamadılar ve bundan sonrada kazanamazlar.

 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu çok iyi, dürüst, namuslu bir adam, hiçbir sözüm yok kendisine ama bunlar seçim kazanmak için kafi gelmiyor çünkü çıta yüksekte CHP çıtanın üstünden atlayacağı yerde altından geçiyor. Seçim kazanmak için CHP'nin çehresini tamamen değiştirecek, Anadoluyu kazanacak Genel Başkan ve yardımcılarına acil ihtiyaç var. 

Türk halkı Partiye değil Genel Başkana oy veriyor.

CHP hala bunu ne yazık ki anlamamış durumda...


İzlenme: 398
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR