CHP SEÇİM KAZANAMAZ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar CHP ne seçim, ne de referandumdan başarı ile çıkabilir. Hepbirlikte tam tarafsız olarak şöyle bir bakalım ne göreceğiz? Parti içinde kontrol ve disiplin hiç yok, isteyen kafasına estiğini yapıyor ve çoğu zaman partiye zarar veriyor.

Türkiye sahilleri son seçimlerde hep CHP li idi. En son Antalya Belediyesine bir Tıp doktoru aday oldu ve seçildi, ancak 4 yıl sonra seçimde AKP ye teslim ettiler yönetimi.

Genel seçimler, referandumlar hepsi yerel bazda kazanılır daha bunu bile tam olarak bilmedikleri anlaşılıyor.

Türkiye'nin önünde tarihi ve çok önemli bir referandum var, ne yapılıyor derseniz cevabı hazır HİÇBİR ŞEY.  Marmaris'te Muğla Belediyesi park yerlerine park edenlere hemde kış aylarında bilet kesip para topluyor. Trafik Polisi görevi yapıyor ve inanın bana oy kaybediyor ve kaybettiriyor.

Büyük paralar vermişler otobüsler alıp çalıştırıyorlar hepsi boş değil bomboş dolaşıyor.

Bu kadar önemli bir referandum öncesi şart mıdır böyle bir uygulama yapmak?  Bütün çağdaş dünya ülkelerine gidin bakın hiçbiri bu şekilde seçim veya önemli referandumlardan önce halkı sıkmaz, hertürlü kolaylığı gösterir. Borçları bile erteler.  Ama bizim Muğla Belediyesi tam tersine park yerlerine birer bekçi koymuş durana bilet kesiyor.

AKP ne yapıyor?  Anneannelere ve Babaannelere torun bakma parası ödemeye hazırlanıyor. 

Şimdiye kadar girdikleri her seçim ve referandumu neden kazandıklarını ve CHP'nin neden kaybettiğini acaba görebiliyor musunuz?

Sonra referandum'dan istenilmeyen netice çıkınca ağlamak yok, kimseye kabahat bulmak yok, mertçe kabahati üstlenmek ve yanlış yaptım demek mertliği var.

Hiç olmazsa gelecek nesil öğrensin diye...

Sevgili okurlar seçimler ve referandumlar önce yerelde kazanılır, eğer yerelde kazanılmazsa genelde hiç kazanılmaz. CHP yönetimi bunu kendi bir türlü öğrenemediği için Yerel'de öğretemedi.

Muğla Belediyesi çok büyük hata yapıyor çok sayıda bu şekilde düşünenler CHP ye oy vermeyecekler.

Halk hemen her şeyde devlete vergi vermekten zaten beli bükülmüş durumda bir de Belediyeler bu şekilde hem de en önemli referandum'dan önce su parası, park parası diye cepte son kalanları toplamaya kalkarlarsa sonra her girdiğimiz seçimi ve referandumu kaybediyoruz diye şikayet etmesinler.

Seçimler ve referandumlar önce yerelde kazanılır.


İzlenme: 856
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR