CHP MUTLAKA ACİL DEĞİŞMELİ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar yazımın başlığı gibi CHP Genel Başkanı ve tüm ekibi ile birlikte topyekün mutlaka ve acil olarak değişmelidir. Bu yönetim seçim kazanamaz, bu kadar yıl oyalamaya hiç gerek yok, mal meydanda.

Aldanmamak lazım son referandumda aldığı en fazla oy % 30'un üstünde değildir, gerisi HDP ve MHP muhaliflerinden gelmiş ve % 48 olmuştur.

Türkiye'de eğer CHP acil değişmezse merkez sağda yeni bir parti kurulur diye düşünüyorum ve benim gibi düşünen milyonlar olduğuna inanıyorum.

Hiç kimse kusura bakmasın ama CHP ye bakınca insanın aklına çeşitli hoş olmayan düşünceler geliyor. Acaba CHP de MHP gibi AKP nin gizli ortağı mı? 15 yıl içinde kaybedilmiş tüm seçim ve referandumlara bakınca insanın aklına gelmiyor değil.

 

Bu kadar seçim kaybedip hala o makamlarda oturmak ne kadar siyasettir? Nerde var böyle siyaset? Tam manası ile "yenilen pehlivan güreşe doymazmış" sözünü hatırlatıyor.

Gerçekten ayıptır, günahtır...

Yukarda da belirtmiş olduğum gibi alınan % 48 Hayır oylarının sadece en fazla % 30 'unun CHP ye verildiğini düşünmek gerçekçiliktir.

Son referandum çok açık ve net olarak, hiçbir tartışmaya yer vermeyecek şekilde CHP nin ülke seçmen genelinde %30 dan fazla taraftarı olmadığını ve külliyen başarısız olduğunu göstermiştir. Şimdi büyük şehirleri öne iterek başarılı olduğunu iddia etmek CHP dışından Hayır oyu verenlere karşı da doğru değildir.

Bu yenilgi bir değil, iki değil, üç, beş, yedi değil tam sekizinci defa meydana gelmiştir. Buna sadece insaf ...denilebilir.

Daha ne beklediklerini benim gibi kimse anlamış değil.

Birçok saygın köşe yazarı ve basın organı geç kalmadan değişim diyor ama CHP hala 8 ci kaybettiği yarışa özür arıyor ve Türkiyeyi oyalıyor.

2019 Yerel, Genel ve Cumhurbaşkanı seçimlerine çok az bir zaman var, bu zaman tam manası ile organize olmaya yeter mi bilemiyorum ama çok kısıtlı. Çoktan hazırlıklara başlanmış olunması gerekiyor.

Ama nerde...Her girdiği seçim ve referandumu kaybeden takımla maça başlamak peşin yenilgi demektir.  Tek oyuncu değiştirmekle başarı gelmez, kazanmak istiyorsan bütün takımı, malzemecisine kadar yenileme zamanı geçmek üzeredir.

Görünen o ki, baraj % 5'e düşürülüp büyük oy kaybına uğrayan MHP ve Bahçeli'nin seçimlerde Milletvekili olabilmesi sağlanılması bile düşünülüyor, CHP ise hala referanduma özür arıyor.

Bu durumda daha evvel MHP ile Ekmeleddin beyi Cumhurbaşkanı adayı gösterip yine kaybeden CHP  bu kafa yapısı ile belki 2019 da AKP ile birlikte Sayın Erdoğanı Cumhurbaşkanlığına aday gösterir ve bu şekilde belki ilk defa kazanmış olur.


İzlenme: 979
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR