CHP İKTİDAR OLUR MU?

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar Almanya'nın Berlin kentinde bir Türk vatandaşı bazı Alman televizyoncu ve gazetecilere şöyle diyordu ; "Eğer CHP, nasıl olursa olsun, 2019 seçimlerinde iktidar olursa burada bütün gün etek giyip ben bir aptalım diye ​yazıp​ sokaklarda gezeceğim amma iktidar olamazsa bunu yıllardır öngöremedikleri ve halkı yanılttıkları için , ​CHP yöneticileri​ giyip dolaşsın".

Bu düşüncede olan ​, yanlız Avrupa'da değil​ o kadar çok ​ ​CHP'li var ki...Neden diye soracak olursanız çünkü CHP yıllardır seri halinde kaybettiği seçim ve referandumlardan kendine en ufak ders çıkarmadı, en ufak değişiklik, yenilik yapmadı. O zaman insan sormaz mı, ne değişti de sen seçim kazanacaksın veya iktidar olacaksın diye...

Herşeyden önce ​CHP ​ iktidar olmayı gerçekt ​en hakkediyor mu?

CHP %28 oy alabilse belki de​ ​bir koalisyonla ​ iktidar ol ​abilir​ ama siz bu durumda CHP'nin %28 oy alacağına inanıyor musunuz?

Ben inanmıyorum...

Seçimlerde başarıyı getirecek en önemli şey yeniliktir, değişimdir bu da CHP de hiç ama hiç yok ve Cumhuriyet tarihinde sadece bir defa oldu. Merhum Bülent Ecevit'in Kurultay'da İnönü'ye rağmen Genel Başkan seçilmesi ile ​değişim ​ oldu. Zaten çok partili dönemde ilk ve son başarısıdır CHP'nin. 

Maalesef bunu dahi görüp kendilerine yenilik ve değişim bulamayan bir siyasi parti CHP.   Aynı 25-30 sene makam koltuklarından çeşitli bahanelerle kalkmayanlar gibi...

Şimdi kalkmış "indireceğiz" diyor. Neyi, nasıl ve ne ile indireceksin? Yıllardır indiremedin de, şimdi mi indireceksin?

Derler ya " at martini debreli Hasan, dağlar inlesin".

Sayın Devlet Bahçeli bey de çok değil kısa süre önce yenilik getiremeyeceğini ve de koltuğunu terkedemeyeceğini anladı ve heryerde açıkça kötülediği kişi ile ittifak yaptı.

​Belki de ​ CHP Genel Başkanı da aynı şeyi yıllardır gizli gizli yaptı ise ne olacak?  Bahçeliye ne oldu ise Kılıçtaroğluna da aynısı olacak.

Elinizi vicdanınıza koyun ve düşünün, değişim ve yenilik getiremeyerek bu kadar maçı üstüste kaybeden her takım dünyanın her liginde alt kümeye düşer, üstelik bu kadar sene beklemeden...

Bizde ise şampiyonluk bekliyorlar...


İzlenme: 313
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR