CHP GENEL BAŞKAN SEÇİMİ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar bu yazıyı 02 Şubat 2018 Cuma günü yazıyorum ve bu haftasonu CHP de seçim yapılacak. Hafta sonu ilgi ile Muharrem İnce, Ümit Kocasakal ve Dr. Canan Kaftancıoğlu'nu televizyonlarda izledim. Kendileri ile reportajlar yapıldı ayrıca dış dünyada duruma nasıl baktıklarını da okudum.  Bunlara 1946 dan beri Türkiye ve dış dünyada izlediğim birçok seçimi de düşünerek bir karar verdim.

Eğer demokrasi ise konumuz CHP de değişim kayıtsız şartsız bir mecburiyettir.

Yeniden Sayın Kemal Kılıçtaroğlu'nun Genel Başkan seçilmesi AKP için belki de tarihinin en büyük başarısıdır.

16 yıldır her girdiği seçimi kaybeden bir Parti, Kulüp, Dernek, Şahıs kim ve ne olursa mutlak Lideri değişmelidir.

Dünyanın hiçbir medeni ve demokratik ülkesinde bir siyasi parti 16 yıl bütün seçim ve referandumları kaybederek iktidar olamaz. Buna inananlar hayal ediyorlar ve taraftarlarını yanıltıyorlar.

Türk insanı nedense değişimden korkuyor. Bunu heryerde hatta özel sektörde de görüyoruz. Şöyle bir etrafa bakın, sivil toplum kuruluşlarında bile 15-20 senedir bıkmadan aynı koltukta oturan çok sayıda insan var. Spor kulüplerinde bile lider koltuğuna oturan kalkmak istemiyor. Baba bile oğluna devretmekten korkuyor. Evet çekinmiyor resmen korkuyor, ancak belli etmemeye çalışıyor.

Bir menfaat olmasa neden bu kadar sıkı sıkıya koltuklara sarılsınlar ve uğruna mücadele versinler?  Siz olsanız verir misiniz?

Modern ve ileri ülkelere bakarsanız heryerde sık sık değişim var ve değişim olduğu yerde yenilikler var, yeniliklerin olduğu yerde ilerleme var.

Şahsen ben Kemal Kılıçtaroğlu'nun yerinde olsam kendim çekilir adaylığımı koymaz ve adaylardan birini desteklediğimi bildirirdim. Bu şekilde hem Partimin, hem de ülkemin menfaatleri için belki de en büyük iyiliği yapmış olurdum. Belki bunu hemen anlamazlardı ama ilerde mutlaka örnek olacak ve anlayacaklardır.

Kimin Genel Başkan seçileceğini şu an bilemiyorum ama Sayın Kılıçtaroğlu'nun bu kadar yenilgiden sonra yeniden seçilmesi halinde bana göre 2019 seçimleri bitmiş ve AKP istediğine ulaşmıştır. Bunun esas vebali CHP delegelerinde olacaktır.  Bu takdirde CHP yine %25 oyu alırsa daha önce de yazdığım gibi, öpüp başına koysun.

Yukarda yazdıklarım çıkmaz ve yeni bir Genel Başkan seçilirse, yeni Genel Başkan'ın ve yeni ekibinin çalışmaları ile tamamen köklü bir değişimle CHP ülkenin demokrasisinde önemli bir rol oynayabilecek ve siyasette belki de değişimi sağlayabilecektir. 


İzlenme: 356
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR