Cennetlik

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar bizim Müslüman dininde öyle bir yanlış felsefe oturtulmuş ki anlamak mümkün değil. Yani Müslüman olmayan Cennete gidemez, Cennete gitmek için mutlaka Müslüman ve dindar olmak gerekiyor.

Yok böyle birşey.

Yüce Tanrı isteseydi dünyada tek din olurdu, demek ki çok dinli olmasınıda o istedi. O zaman neden sadece tek bir dinin mensupları cennete gidecekte diğerleri gitmeyecek. Tam tersi, Tanrı iyi insanların, dürüst insanların cennete gideceklerini söylüyor ama bazıları bunu değiştiriyor.

Benim evimin önünden her sabah ve akşam orta yaşlı bir adam küçük köpeğini dolaştırıyor. Köpek belden aşağı felçli, arka ayakları tutmuyor. Belinden bağlayarak ayaklarına iki küçük tekerlek takmış, köpek önayakları ile yürüyor arka ayakları havada ve tekerlek üzerinde gidiyor. Mahallede hemen her evde köpek var, bazıları Kangal, Kurt Köpeği kocaman köpekler. Yoldan geçene bile saldırıyorlar veya kıyameti koparıyorlar. Bu küçük köpek geçerken tek bir köpek sesini çıkarmıyor ve başını başka tarafa çeviriyor.

 

Küçük köpeğin sahibi olan bu Sayın beyefendi ise eli öpülecek bir zat. Hangi dinden olursa olsun bu adam cennete gitmeyecekte kim gidecek?   Hiçbir karşılık beklemeden felçli köpeğin arka ayaklarına küçük tekerlek sistemi yapıp hergün dolaştırıyor, köpek kendisine konuşup teşekkür bile edemiyor. Bu adam nasıl cehenneme gider?

 

Bize düşünme gücü ve akıl veren yüce Tanrı ise o zaman bu köpeği hergün dolaştıran adamın mutlaka ve herkesten evvel cennete gitmesi gerek. Dedikodusu olmayan, arkadan konuşmayan, sahtekarlık ve dolandırıcılık bilmeyen, sadece bir azcık karnını doyurduğunuz zaman size kul köle olan köpeği hatta diğer hayvanları sevmeyen hor gören insanların dinleri ne olursa olsun, ne kadar dindar olurlarsa olsunlar cennete gitmeye hakları var mıdır?  Bence yukarda belirttiğim Beyefendi evliya kadar mübarek, eli öpülecek kadar muhteremdir.      


İzlenme: 892
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR