CEM ÖZDEMİR‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar Almanya Federal Milletvekili Cem Özdemiri hemen hemen tüm AB tanır. Kendisi Almanya doğumludur ve Sosyal Pedagoji okumuştur 51 yaşında olup Yeşiller Partisi eş başkanıdır.

Ermeni soykırım konusunda Federal Meclise konuyu getiren kendisidir ama yargılamadan ve kanı Türk değil, labaratuvara gönderelim demeden önce. aldığı eğitim ve kültüre bakmak lazım.

Geçen gün de burada yazmıştım sadece 2015 yılında ve sadece Almanya'da 5000 e yakın Türk hristiyanlığı seçti.

Eğitim ve kültür Almanya ile Türkiye arasında sanki gece ile gündüz kadar ayrı ve değişiktir. İnsanları buna göre yargılamak doğru olur. Yoksa ana ve babası Türk diye çocukta onlarla aynı olması artık dış ülkelerde beklenemez.

Bakın çok güzel bir örnek vereyim. Cumhurbaşkanı veya Başbakan bi yere gittiğinde önünde ve arkada polis arabası olur, trafik açılır bütün sokak başlarına polisler konur ve gidilen yer eğer Belediye ise o İl'in Valisi, Bld. Bşk. ve tüm diğer Müdürler tek sıra olur ve Cumhurbaşkanı veya Başbakan makam arabasından inince elini sıkma yarışına girerler.  Hiç şüphem yok Sayın Erdoğan veya Sayın Binali Yıldırım da bir yere gittiklerinde aynısı yapılıyor eksiksiz belki fazlası bile var. Üstelik bir de havaalanından karşılarlardı.

Şimdi bunu Almanya'da Alman Cumhurbaşkanı veya Başbakanı kesinlikle yapamaz. Örneğin bir belediyeye gidecekse sadece ona yol gösterecek olan şahıs kapıda bekler diğerleri işlerinin başındadır. Alman halkının vergilerinden maaş alan kamu yöneticileri işlerini bırakıp kapıda geçici olarak seçilmiş Başbakan veya Cumhurbaşkanını bekleyemezler.

Sadece şuraya baktığımızda büyük farkı görebiliyoruz.

Bugün Almanya'da herhangi bir yerde mesajı okunurken ayağa kalkacak tek bir siyasetçi veya yönetici bulamazsınız.

Diğer açık manada söylemek gerekirse yağcılık kesinlikle yoktur, öğretilmemiştir, bilinmez ve yapılırsa çok kötü reaksiyonla karşılaşır, tövbe edecek duruma gelebilir.  Bu durumda Cem Özdemir'in Türk törelerini takip edip uygun hareket etmesi beklenemez. Bunu yanlız ondan değil tahminimce %80 yurtdışında yetişmiş Türk asıllılardan bekleyemezsiniz. Onlar oranın terbiyesini ve kültürünü aldılar, şimdi hiç bilmedikleri ve öğrenmedikleri bir kültürü öne sürerek onları suçlu çıkarmak yanlıştır, tarihe yanlış bakmaktır.

Ayrıca onları biz silah zoru ile göndermedik 1961 yılında davul zurna ile uğurladık ve sonra da hep döviz göndermelerini istedik, her Alman şehrine nerede ise Bankalar açtık, bugün bile çalışıyor bu bankalar.

Evet, Almanlar belki de dünyada soykırım'da rakipsiz 1.ciler ama kendileri bunu kabul etmiş ve bedelini fazlası ile ödemişlerdir.

Şimdi bu şekilde laf atmalarla hiçbir yere ulaşılamaz. Bunu Putin'de de gördük yalnız tehdit ve tenkit yok, esas eylem var.

Eğer soykırım oylaması bizi bu kadar üzdü ise ve hergün çene suyuna pilav yapmaktansa bizde Almanlara bir eylem uygulayalım.


İzlenme: 721
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR