CANLI HAYVAN ÖLDÜRMEK

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar başta Almanya olmak üzere tüm Avrupa Müslüman dinine saygılı ama canlı hayvan öldürmeye saygısı yok. Hangi hayvan ve nasıl olursa olsun herhangi bir hayvanın gırtlağını keserek öldürmek hangi din veya gaye için olursa olsun kesinlikle yasak.

 Birkaç yıl evvel California'dayım, Wallmart isimli dünyanın en büyük alışveriş merkezine girdim ve yiyecek-içecek kısmından balık alacağım. Akvaryum gibi yer yapmışlar balıklar içinde yüzüyor. Seçiyorsunuz küçük kepçe ile alıp çıkarıyor. Hemen yanında bir yuvarlak odun var, ensesine vuruyor  ondan sonra kesip temizliyor ve pişirip veriyor.

Sordum balığı bayıltmadan keserse 1000,-- dolara kadar ceza alabiliyor, işini kaybediyor.

 Evet IŞID'ı hatırlatıyor, Allah'ın yarattığı hiçbir canlıyı boğazını canlı olarak keserek öldürmek bugünkü teknolojide insancıl değil ve suç. Küçük hayvanı bayıltmak çok kolay, büyük hayvanlar içinde Allah insana akıl vermiş ve insanda hayvanı anında bayıltacak elektro şok icad etmiş. Kafasına dokundurduğun zaman hayvan bayılıyor.

 

Bugün Hz. Muhammed hayatta olsaydı bu hayvanları canlı kesmeyi kesinlikle yasak ederdi, bunda en ufak şüphem yok. Çünkü onları bayıltacak olan elektro şoku icad eden yine insan aklı ve bu aklı veren de yüce Allah.  İsteseydi aklı vermez, bu icatlar yapılmaz ve hala 1000-2000 yıl evvelki gibi hareket edilirdi.

Eskiden teknoloji olmadığı için mecburen canlı olarak kesiliyordu ama bugün var.

Yani otomobil icad edilmişken deveye mi binelim?

 

Maalesef bazı kişiler kendilerini Allah'ın avukatı gibi görüyorlar işte bunun içinde Avrupa bu işi çok sıkı kontrol ediyor. Evlerinde banyoda hayvan kesen bile var. Bunlarıda su giderlerine yerleştirilen özel bir röntgen kamerası ile kanın geliş yönü tespit edilerek hayvanın kesildiği yer bulunuyor. Tabii verilen cezayı siz düşünün.

 

Diğer yandan Avrupa'da her iş bir uzmanlık alanı, eğer siz hayvan kesme eğitimi görmemişseniz hayvan kesemezsiniz. Aynı otomobil tamirciliği eğitimi görmedi iseniz otomobil tamir edemezsiniz.  Ama biz böyle bir şey öğrenmemişiz, herkes her işi yapıyor.

 

Önümüzdeki kurban bayramına Müslümanların yoğun olduğu ülkeler şimdiden hazır durumdalar.

 

Alman otoriteler, "Kurban kesmek isteyene saygımız sonsuz ama 21.ci asırda kendi yaratamadığımız bir canlının hayatını sonlandırırken Allah'ın bizlere bahşettiği insanlık ve teknolojiyi kullanarak bu işi yapsınlar"  diyorlar.


İzlenme: 701
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR