CANLI BOMBA

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar hemen hemen tüm batı medeniyetinde Üniversitelerde Kriminoloji derslerinde ''Canlı Bomba'' hadiselerinin en çok Ortadoğu İslam ülkelerinde meydana geldiği anlatılır. Daha sonra Japonlar'dan söz edilir ve harakiri olayları anlatılır. Sizlerinde bildiğiniz gibi Japonyanın nerede ise %65 i Ateisttir yani dinsizdir. Bundan dolayıda harakiri olayları kendiliğinden yok olduğu sanılır. Diğer yandan Ortadoğu ülkelerinin birçoğu ise tamamen duygusal ve dolayısı ile fanatik. Bu fanatikleri kullananlar onları canlı bomba şekline sokup, sanki kendileri yaşamışta biliyorlarmış gibi, öldükten sonra şehit olarak cennete gideceklerine inandırırlar.

Şimdiye kadar insanlık tarihinde diğer tarafa gidipte haber veren olmamasına rağmen duygusal ve fanatikler buna inanırlar. 

11 Eylül 2001 tarihinde Amerika'da gökdelenlere uçakla dalış yaparak binlerçe insanın ölmesine sebep olanlar kendilerini mutlaka şehit olarak cennete gidecek diye inandırmışlardır. Başka türlü normal bir insanın böyle bir dehşete sebep olması mümkün değil.  Ama kendileri cennete dahi gitmiş olsalar arkada bıraktıkları ülkeleri bugün sefaleti yaşıyor, yüzbinlerce insan öldü, Cumhurbaşkanları kendileri tarafından idam edildi. Yani kendileri belki cennete gittiler ama arkada bıraktıkları cehennemdeler...

3-5 kişi cennete gidecek diye yüzbinlerce insan cehennem azabı çekiyor.

Diğer yandan ''şehit'' sadece din uğruna ölen demektir, başka birşey için ölene şehit denmez ama zamanla herşeye bir kulp uyduruldu.

Duygusallık ve onun meyvesi olan fanatizm insanoğlunun en büyük zayıfı ve tehlikesidir. Bu da daha çok maalesef  Ortadoğuda bulunuyor.

Batı medeniyeti yukarda yazdıklarımı ve çok daha geniş portresini kitaplarla kriminoloji öğrencilerine öğretirler. Bütün bunlara çare olarak bu fanatikleri birbirleri ile döğüştürmek ve oyalayarak belki bir gün hatalarını görme şansını yakalayacakları düşünülmüştür. Laf aramızda Türkiye'nin AB'ye alınmamasının 1. numaralı sebebide budur.

Maalesef 11 Eylül 2001 olayı birçok insanın düşüncelerini değiştirdi. Bu fanatikleri rahat bırakmamak lazım çünkü bize de sataşacaklar diyerek harekete geçildi. Her iki ülke de bölündü ve sefalet içindeler. Afganistan hepten perişan.  Birde Suriye çıktı ama Suriye Akdeniz'de Rusların üssü bu nedenle Ruslar hemen sahip çıktılar.

Bütün bu karışıklıktan faydalanmak için bekleyen Kürtler ortaya çıktı. 2015 seçimlerinde CHP ve MHP koalisyon yapıp HDP dışardan desteklseydi ve HDP'ye bazı şartlar konulsaydı bugüne kadar ölen günahsız hiçbir insan ölmeyecekti.

Bugün iş yavaş, yavaş çığrından çıkıyor. Amerika'yı iyi tanımayanlar inşallah kumar oynamazlar aksi halde bugünleri bile çok ararız.


İzlenme: 1129
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR