BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar Büyükşehir Belediyeleri kanunu ülkemizde birçok yanlışlıklara sebep olmuştur bu gün gibi ortada. Kendi bölgemize bakacak olursak Muğla'dan Fethiye'yi yönetmek sanki şaka gibi. Bu kanun çıkarılırken hiç mi tartışılmadı, sorup soruşturulmadı? Marmaris belediyesi Marmaris'in göbeğinde ve herşeyi görerek yaşıyor ama Muğla Belediyesinin adresini bile bilmeyen çok insan var Marmaris'te.

Nitekim Güneydoğu'da bu kanunun nelere sebep olduğunu hep birlikte gördük.

Zararın neresinden dönülse kardır...

Bazı çok önemli turizm geliri olan illerimizde özel uygulamalar yapılabilir. Muğla çok küçük bir İl, tamamen Üniversite tarafından büyüyor, Üniversite olmasa belki köy olacak. Şimdi Büyükşehir Belediyesi adı altında Bodrum gibi  veya Marmaris gibi dünya markalarına karışması ve yönetmeye çalışması tek kelime ile yanlıştır. Üstelik bu konuda tecrübesi hiç yok.

Suya zam yapmışlar, yarın başka şeylere de zam yapacaklar hatta kafasına eser otel ve marinalar gibi su parasını Euro olarakta isterler.

Marmaris'te otobüs servisi koymuş Büyükşehir Belediyesi Armutalan meydanı tam bit pazarına dönmüş. Hem dolmuş minibüsler, hem Büyükşehir yazılı midibüsler. Midibüs koyacağına Armutalan meydanına bir çeki düzen verselerdi daha iyi olurdu. Herkes aklına geleni yapıyor çoğu zaman 2.ci sıra park ediliyor.

Hükümet altın yumurtlayan tavuk olarak adlandırılan turizmin merkezi olan yerleri özel olarak yönetmeli, yönettirmelidir. Buralarda söz sahibi olanların turizmin içinde yetişmiş olanlardan seçilmelidir.

Liyakat’ten bahsediliyor, başımıza ne geldiyse liyakatsizlerin işe alınması ile olduğunu bar bar televizyonlarda bütün siyasi partiler kabul ediyor ve söylüyor. Öyle ise bu gibi turizm merkezlerinin liyakatli, işi bilen yöneticiler tarafından yönetilmesi doğru olmaz mı?

Kanun Hükmünde Kararname çıkarıyor hükümet (KHK) o zaman çıkarsın ve turizm bölgelerini liyakatlı ellere teslim etsin. Bu sene değilse bile umarız gelecek seneye turizm yine canlanacaktır ama bu şekilde uzaktan yani Muğla'dan kumandayla bu işin olacağına inanmak şaka gibi doğrusu.

15 Temmuz darbe teşebbüsü yöneticilere tecrübe olmalıdır. Yanlış işlerin yapıldığının ispatı olmalıdır. Türkiye büyük bir tehlike atlatmıştır.

Bari şimdi artık kazık yemeyelim ve doğru işler yapalım.


İzlenme: 662
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR