BU YILBAŞI UTANIYORUM

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar tahmin ediyorum bu gazetede hergün yazı yazan açık ara en yaşlı benim. Geçenlerde Muğla Valisine internetten baktım kızım ile aynı yaşta.

Düşünüyorum...

Çok Utanıyorum...

Türkiye'de hemen heryerde Yılbaşı baloları, yemekleri, eğlenceleri tertip ediliyor, elbette Marmaris dahil buna.

Televizyonlara, ulusal basına bakıyorsunuz hemen hergün arslan gibi evlatlarımız şehit oluyor, gece gündüz vatanı savunuyorlar. Ateş düştüğü yeri yakıyor.

Çok açıkçası kimsenin umurunda bile değil...

Giden gittiği ile kalıyor.

Aynı ülkenin içinde "yavruma doyamadım" diyen şehit babası ve anası, bir diğer köyde yetimler, diğerinde nişanlısı için ağlayan genç kadın.

Ve Yılbaşı için eğlenceye hazırlanıyor Türkiye...

Bu nasıl bir ahlaktır? Nasıl birlik ve beraberliktir? Nasıl ülke ve toprak sevgisidir? Dünya bunu yazmayacak mı, kör mü? Bu şekilde kimin, hangi ülke veya toplumun saygısını kazanabiliriz?

Biraz insaf, biraz düşünce , şehit olan evlatlarımızı ve geride kalanları düşünerek onlar için bir Yılbaşı eğlenmesek olmaz mı?

Atalarımızdan miras kalan Ülke topraklarımızı korurken şehit olan evlatlarımız için Devlette Yılbaşında eğlenecek mi acaba diye düşünmeden edemiyorum.

Bu millet böyle değildi toprağını koruyanı bağrına basardı, zaten öyle olmasaydı bugün ne siz olurdunuz, ne ben... Fazla yazacak birşey yok...

Çok Utanıyorum çok...


İzlenme: 841
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR