BU DEVİRDE HARP OLMAMALI

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar 21.ci Yüzyılda, 2016 yılındayız. Teknolojiye bakıyorsunuz son 50 yıl içinde insanlık nereden nereye gelmiş hiç şüphesiz dünyanın tüm geçmişinin en ileri teknolojisine ulaşılmış.

Los Angeles'te olan bir konuşmayı anında Marmaris'te evimizde canlı olarak izliyoruz, böyle bir teknoloji hangi devirde, kimde vardı?

 

İnsanoğlu çalışıyor, icatlar yapıyor AIDS çıktı arkasından ilacı bulundu, hertürlü hastalıkla mücadele ediliyor, hastalara büyük ölçüde laparoskopik ameliyatlar yapılıyor, bütün bu çalışmalar ve teknoloji insan ömrünü uzattı. Bugün dünyanın hemen her yerinde 80-90 yaşında insanlar otomobil kullanıyor. Sabah Dalaman'dan uçağa biniyorsunuz öğle yemeğini Almanya'da yiyorsunuz. Avrupa emeklilik yaşını 67 hatta 70 yaşına çekmek için görüşmeler yapıyor.

İnsanlar seyahat ediyor, milyonlarca insan bir ülkeden diğerine giderek ziyaret ediyor, yüzlerce transatlantik milyonlarca yolcu taşıyor.

Hepsini bir tarafa koyun ayakları olmayan adama yapma ayak takıyorlar ve adam Olimpiyatlarda koşuyor.

 

İşte böyle bir devirde...

 

İnsanlar topla, tüfekle, tankla, uçakla birbirini öldürüyor.

 

Bütün bu teknolojiyi bulmuş, insanların hizmetine sunmuş olan insan beyni birbirini öldürmeden barışı sağlayamıyor...

 

Hangisi daha zor? Bütün bu teknolojik icatları insan için yapmak mı, yoksa aynı akıl ve zekayı kullanarak kardeşçe yaşamak mı?

 

Hangisi?

 

Zeka aynı zeka, insan aynı insan, beyin aynı beyin...

 

Ne kadar ilginç ve acaip değil mi sevgili okurlar? Genç delikanlılar savaşta ölüyor, minik evlatlar, eşler, sevgililer ortada kalıyor. Anne ve babalar perişan oluyor. Ve insanoğlu icat ettiği teknolojilerle övünüyor, gurur duyuyor...

 

Acaba bu teknolojiyi icat edenler uzay'dan gelmiş , birbirini öldürenlerde dünyalı olabilirler mi?


İzlenme: 1088
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR