Boston Canavarları

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar bütün dünya gibi Marmaris ve Muğla'da Boston'da yaşanan olayları mutlaka takip ettiler. Hiç tanımadığı, içinde 8 yaşında çocukta bulunan insanları öldürmek. Bu normal bir insanın yapacağı şey olmamalı.

           Dünyada birçok insan bu iki Çeçen asıllı kardeşin bu işi neden yaptıklarını düşünmeyebilirler ama altında çok büyük şeylerin yattığı kesin. Kriminolojide dünya nüfusu içinde yaşayan ırklardan Çeçen ve Sırpların bir kısmının değişik genetiğe sahip olduğu anlatılır. Bunların gözleri pek ve çok cesurdurlar. Dikkat ederseniz daha evvel Rus istihbarat servisi Amerika'dan bu iki kardeş hakkında bilgi istiyor.

 

              Amerika son El Kaide olaylarından sonra bu işe büyük para ayırdı ve derinine iniyor. Bugünkü teknolojide benzer suçlarda yakalanmamak diye birşey yok, yanlız sokaklarda ve dükkanlardaki Türkiye'de Mobese denilen kamera sistemi ile değil, uydudan izleme çok daha etkin. Amerika bu işin merkezi. Bazılarımız hatırlayacaklardır körfez harbinde köprüyü uçurmadan evvel hemde gece televizyonlarda köprünün kamyonet geçtikten sonra uçurulduğunu görmüştük. Oraya kamera yerleştirerek bunu çekmediler. Herşey uydudan takip edilebiliyorlar. Dünyanın istediğiniz yerinde yere attığınız paranın yazı mı, tura mı olduğunu görmeleri Amerikalılar için mümkün. Bu teknolojiyi 11 Eylül'den sonra çok daha fazla geliştirdiler.

 

              Obama'da Boston Maraton'undaki patlamadan sonra yaptığı ilk konuşmada ''bunu yapanları mutlaka yakalayacağız'' demişti ve yakalandılar. Boston, Massachusetts eyaletine bağlı ve bu eyalette ölüm cezası var. 

              Patlamadan sonra ve yapanların kim oldukları bilinmiyor süsü verildiğinde birçok Amerikalı sabıkalı Boston Polis karakollarına giderek, hiçbir karşılık beklemediklerini ve Polisin kendilerini kullanmasını istiyorlar. Amerikan halkı idam cezasına karşı olmadıklarını çok açık belli ediyor.

              Bundan sonra Amerika'da yeni bir terör politikası başlayacak gibi. her isteyen elini kolunu sallayıp Amerikaya turist olarak bile gidemeyecek.


İzlenme: 1425
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR