BİZİM ÇOCUKLARIMIZ ONLAR

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar bugün Suriye dağlarında ülkemizin emniyeti için canlarını vermeye hazır olan Mehmetçik bizim çocuklarımız. Bu durumda Türk Milleti tek vücuttur, muhalefet veya eleştiri olamaz.

Sayın Cumhurbaşkanı geçen gün radyo ve televizyonlarda çok doğru söylemiştir,  ''önümüze çıkanı ezer geçeriz''.

Zaten ezmeseydik bugün Türkiye olmazdı. Bu atalarımızın da aynı düşünceyi paylaştıklarını gösteriyor.

İster beğenirsiniz, ister beğenmezsiniz veya hangi siyasi düşünceye sahip olursanız olun çocuklarımız hayatlarını ortaya koyup yabancı bir ülkeye teröristlerle mücadeleye gittilerse hepimiz kayıtsız ve şartsız arkalarındayız.

Hangisiyasi partiden veya düşünce sahibi olursanız olun bunun muhalefeti asla olmaz, olamaz.

Türkiye'nin bu durumda dış siyaseti biraz daha ön plana çıkartıp çok daha iyi şekilde lobi yapması ve terör belasının geleceği için, onların bilip de, bilmemezlikten geldikleri bazı gerçekleri dünyaya kabul ettirmesi gereklidir.

Dünyanın güçlü ülkeleri Amerika, Avrupa Birliği, Çin ve Rusya gibi ülkeler teröre karşı mücadelede birlik olmamaları halinde teröre karşı başarılı olmak kolay olmayacaktır.

Türkiye kendi sınırlarını korumak zorundadır ve bunun için de haklı olarak harekete geçmiştir. Başarılı olmalarını istiyorum ve gönülden inanıyorum.

Bunu anlayacakları dilden ve anlatabilecek insanlar tarafından Batı ve Doğu bloklarına anlatılmasıda çok büyük önem taşımaktadır.

Türkiye bunu yaparsa dünya için de çok büyük kolaylıklar ve rahatlık gelecek bir zamanlar uçak kaçırma olaylarında olduğu gibi terör de tarihe gömülecektir.

Bu gibi durumlarda herşeyden önemli olan birlik olmak ve Silahlı Kuvvetlerimizi kayıtsız şartsız desteklemektir.


İzlenme: 365
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR