BİSİKLET YOLU VE BELEDİYE‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar Marmaris Belediyesini kutlamak lazım. Marmaris ana bulvarına çok güzel bir bisiklet yolu yapmışlar. Yalnız güzel değil aynı zamanda büyük bir zevkle yapılmış. Bisiklete binenler kaos trafikten korunacaklar. 

Belediye bir de Motosikletlere bir çare bulsa ne kadar iyi olur değil mi?

 

Trafik yine ağır, daha da ağırlaşacak. Göreceksiniz burada kaç defa yazdım yeniden yazıyorum. Birkaç yıla kalmaz Marmaris trafiği İstanbul gibi olacak. Olmaması mümkün değil, bir taraftan otomobil satılıyor, diğer taraftan yol yapılmıyor veya trafiğin akması sağlanmıyor. Adam yolun ortasında duruyor ve arkadaşı ile konuşuyor, gık diyen yok.

Trafik Polisi diye birşey sanki yok Marmaris'te, yasak mı ettiler dolaşmalarını bilemiyorum. Herkes istediğini yapıyor...

Belediye yolları yapıyor, düzeltiyor bu çok güzel hizmet ama trafiği kim kontrol ediyor? Siz şahane altın kaplama yol yapsanız bile trafik doğru olmadıktan sonra neye yarayacak?

İsteyen istediği yere park ediyor, ortalık çorba olmuş birde okullar kapanınca yazlıkçılar gelecek, vay haline Marmarisin.

Trafik polisini arayınca şehir dışında arabayı ters park etmiş ve radarı açmış sürat kontrol edip ceza yazıyor olarak görüyorsunuz ama sorun o değil, sorun şehir içindeki kaos. Ona hiçbir şey yapmıyorlar.

Daha evvelde İstanbul'da Bağdat Caddesinde hep söyledik trafik polisi harekete geçse Bağdat caddesinde trafik akar ama herhalde Trafik istemiyor ve bu şekilde olmasını tercih ediyorlar. Aynı Marmaris gibi. Marmaris'te birkaç yıla kadar göreceksiniz düğüm olacak ve o zaman paçaları sıvayacağız, olmadan birşey yapmayız bu Türklerin en önemli genetikleri.

Önce olacak, sonra tedbir alınacak. Aksi halde hani çocuklara söyleriz ya ''yeni icatlar çıkarma'' diye...


İzlenme: 1151
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR