Bir Anı

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar UEFA'nın Fenerbahçe ve Beşiktaşa verdiği cezaları Spor Mahkemesi ''CAS'' tarafından durdurulması ve acil olarak yargılanacakları bilgisi aklıma bir anımı getirdi.

                Çok eskidendi İsmet İnönü Cumhurbaşkanı, Şemsettin Günaltay Başbakan. İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesinde gezerken arkadaşlar bir apartmanı gösterirler ve oranın kapıcısının idamdan adam alabileceğini söylerlerdi. hep hayret ederdik. Aradan zaman geçti Adnan Menderes Başbakan, Celal Bayar Cumhurbaşkanı oldu yine aynı şekilde İstiklal Caddesinde gezerken tanıdıklar hep aynı şeyi söylerlerdi.

                 Birgün yakın dostum merhum Galatasaraylı Milli futbolcu Kadri Aytaç ile Beyoğlunda yürüyoruz, bana döndü ''bu apartmanın kapıcısını tanırmısın idamdan adam alır'' dedi. Şaşırdım ve bu sefer nasıl bunu yaptığını sordum. Verdiği cevap çok inandırıcı idi.

 ''Ağabeysi Adli Tıp Başkanı, deli raporu verir ve vasi tayin eder, genelde serbest kalır'' dedi. Düşününce o zaman çok inandırıcı gelmişti.

               Dirk Reiner Maertens isimli Münih'li bir avukat var. Kendisi 71 yaşında 5 ayrı lisanı ana dili gibi konuşur. Dünyada spor mahkemeleri üzerinde en büyük otoritedir ve aynı zamanda spor mahkemesi CAS'ta hakimdir. Bu şahsın bürosunda çalışan başka biri Fenerbahçe'nin avukatı. Sahibi olduğu ve birçok uzman avukatın çalıştığı bir hukuk bürosu var. Bu avukata dava vermeyi bırakın, kendisi ile randevu almak herhalde Alman Başbakanı Merkel'den çok daha zordur. Nasıl başarmışsa Fenerbahçe bunları bulmuş.

               Benim şahsi düşünceme göre dost bir devlette henüz sonuçlanmamış bir dava varken bu şekilde spor mahkemesi olsun, UEFA olsun hiç aldırmadan cezalar vermeleri, sonra yürütmeyi durdurup tekrar CAS'ta acele yargılamak, biraz yanlış gibi geliyor.

               İnsan bekler ve Türk Yargısının kararını görür ondan sonra ne yapacaksa yapar Fenerbahçe kaçmıyor. 


İzlenme: 1395
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR