BECERİKSİZLİK

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Gerçekten buna çok açık ve net beceriksizlik denir. Buna denmezse neye denir bilemiyorum. Fenerbahçe gibi 100 küsur yıllık kulübün vitrini olan futbolda bu kadar para harcanmasına rağmen başarısızlık başka nasıl izah edilebilir?

Hem kendimiz bu kadar büyük bir potansiyel olmasına rağmen yetiştiremiyoruz, hem de seçip hep Avrupanın çürüklerini bulup alarak

elenip gitmemiz.

Buna beceriksizlikten başka ne denir?

Halbuki Türk gençliği tarafından çok sevilen bu spor ülkede birçok işe yaratılabilir.

Fenerbahçe'de 17-18 senedir eski komunizm sisteminde olduğu gibi hep aynı Başkan ve Başkanlık sistemi ile yönetiliyor. Yine eski komunizm sisteminde olduğu gibi "yenilik sistemi bozar ve rejim dejenere olur " yani kulüp elden gider mantığı. 

Bir şeyi unutmamak gerekmez mi? Hepimiz faniyiz, birgün mutlaka değişeceğiz bunun başka yolu var mı?  O zaman makamlarda bu kadar uzun yıllar kalmasak ve kendi yetiştirdiğimiz gençlere güvensek olmaz mı?

Nedense büyük bir sari hastalığımız var. 1) En iyi ben bilirim va yaparım. 2) Gençler bilmez ve tecrübeleri yok.

Bu iki büyük virüs Türklerin beyinlerinden çıkmıyor. Halbuki Atatürk bu ülkeyi kurduğu zaman sadece 41 yaşında idi yani ülkeyi tecrübe değil, gençlik kurdu ve gençliğe emanet etti.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin durumu da aynı. Sizin tecrübeliler ve koltuklarına yapışanlar sınav sorularını çaldırıyorlar sonra kabahatli arıyoruz. Asıl Türk Silahlı Kuvvetlerini satanlar sınav sorularını çalanlardan çok, çaldıranlardır. Asıl suçlu onlardır ama belki de aynı makamlarda hala oturmaktalar.

Dünyanın istediğiniz yerine veya Ordularına bakın, nerede bir lider aynı koltukta 10 seneden fazla oturuyorsa unutun...ordan hiçbir şey olmaz. Bir adım ileri gidemez.

Amerika bunu çok iyi görüp bildiği için Başkan sadece iki defa 4 sene toplam en fazla 8 sene kalabilir. Ne kadar başarılı olursa olsun, dünya harbi kazansa bundan fazla kalamaz. Amerikan ordusunda 32 yaşında Generaller var neden?

Fenerbahçe Avrupa'dan yine elendi, elenmemesi için şimdiye kadar yapılacak şeyler bilinmiyor mu idi? Yoksa neden yapılmadı?

Milyonlarca Fenerbahçelinin boynu yine bükük kaldı. Bu beceriksizliği her yıl yapmaya bu başkanlık sisteminin hakkı var mı?

Bu gidişle seyirci de her geçen gün maalesef azalıyor. Tesis yapmak çok iyi ama kendiniz iyi sporcu yetiştirirseniz...

Para verip devşirecekseniz o zaman tesisin parasınıda verin iyi sporcular alın, şampiyonluklar taraftar kazandırır, taraftar para demektir. 

Aksi halde 100 sene aynı koltukta otursanız bu durum yine beceriksizliktir...


İzlenme: 765
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR