BAHÇELİ SEÇİMLERİ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar birçok Avrupa gazetesi 1 Kasım'da Türkiye'deki seçimleri ''Bahçeli Seçimleri'' olarak adlandırıyor ve şaka ile karışık yazılar yayınlıyor. ''halk daha ne yapsın muhalefete %60 oy verdi Bahçeli yeniden seçim istedi kabul etmedi'' diyor bazıları.

 Batı medeniyetinde 6,5 milyon oy alarak %10 barajını geçen bir siyasi partiyi yok saymak veya konuşmamak bildiğim ve okuduğum kadarı ile hiç olmadı. Bir ara Almanya'da radikal Yeşiller Partisi vardı ve teröristleri destekliyorlardı, içlerinde teröristlerin avukatları var dediler ama hep konuştular. Sonunda teröristlerin avukatı dedikleri şahıs İçişleri Bakanı , Yeşiller başkan yardımcısı da Dışişleri Bakanı oldu koalisyonda.

Böyle bizde ki gibi duygusal ve aşırı hırsla hiçbir şey hatırlamıyorum.

Bence okullarda demokrasiyi öğretmek lazım, bir meslekte doktora yapmanın demokrasiyi tam öğrenmeğe ne kadar faydası var bilemiyorum.

Türkiye dışından bakıldığında sanki hükumet ve MHP, PKK ile savaşın devamını istiyormuş gibi bir intiba uyanıyor. İkisi de 6,5 milyon oy alıp barajı geçmiş bir siyasi partiyi yok sayıyor veya konuşmayı reddediyor.

Hiç kimse PKK haklıdır demiyor, herkes lanetliyor ama seçilmiş bir siyasi partiyi katil görmek doğru mudur? O zaman seçimlere sokmayacaktın, sokan sensin veya yasalar.

Şimdi 1 Kasım seçimlerinde bu parti yine barajı geçerse ne olacak? Meclise alınmayacak mı? Biraz daha duygusallık yerine akıl ile düşünsek olmaz mı? Birçok sorunu inanın anında çözeriz ama duygusallık herşeyi mahvediyor.

PKK başka, Kürt halkı başka dediklerine batı inanmıyor, eğer öyle olsaydı 6,5 milyon oy nereden çıktı diye düşünüyor?  Ayrıca PKK'nın dağlarda olduğunada kimse inanmıyor, hepsi şehirlerde, köylerde, ilçelerde. Eskiler derler ya ''Gündüz külahlı, gece silahlı'' diye...

Büyük para ve insan gücü harcanarak 4-5 ay içinde 2.ci bir genel seçim yapılacak. Sizce birşey değişecek mi? Değişmezse ne olacak?

AKP ile CHP koalisyon yapmak zorunda kalacak. Bu da ne kadar gider kimse bilmez ama uzun süreceğini hiç sanmam. MHP ve HDP ise birlikte yanyana muhalefet yapacaklar Mecliste.

Sen %60 oy al ve birleşip hükumet kurmayıp seçimlere yeniden gidilmesine sebep ol. Bu Bahçeli seçimi değil de nedir?     


İzlenme: 743
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

YAZARLAR

MUĞLA - HAVA DURUMU

MUGLA

ÇOK OKUNANLAR


  • EN NEŞELİ SOKAK

    23 Nisan kutlamalarının Marmaris’teki belki de Türkiye’deki en renkli adreslerinden biri