AZİZ SANCAR

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar belki de Türkiye'de bütün gazetelerin içinde yurtdışında yaşayan Türklerle ilgili en çok yazıyı ben yazdım. Yine de yazıyorum.

Siz daha geçen güne kadar Prof. Dr. Aziz Sancar ismini duydunuz mu? Kendisini tanır mıydınız?

Eminim duymadınız, tanımazdınız ve yeni duydunuz.

Nobel ödülünü Kimya branşında aldı. Kendisi birçok diğerleri gibi yabancı ülke vatandaşı ama kalbi Türk vatandaşı onu değiştiremiyor kimse.

İsrail'in nüfusu 7,5 Milyon, küçücük bir ülke, etrafında 300 Milyonluk bir arap alemi var. Her defasında arapları tokatlıyorlar. Bizim Filistine gönderilen gemiyi de bırakmadılar ve yanılmıyorsam 7-8 kişi öldü.  Kimseden korkusu yok İsrail'in.

Neden? Neye güveniyor?

Neye güvendiğini söyleyeyim, dünyanın her tarafındaki Yahudilere güveniyor. Birbirlerini tanımasalar bile tutarlar, yumruk gibidirler. İşte onlara güveniyor. Şimdiye kadarda boş çıkmadı.

Dünyada İsrail'den sonra kendi ülkesi dışında yaşayan en büyük topluluk hangisidir? Yaklaşık 5 Milyon insanla Türklerdir. Ama Türkler kimin nerde ve kim olduğunu bile bilmez.  Prof. Dr. Aziz Sancar Nobel ödülünü alana kadar 77 Milyon adını duymamıştı.

Kaç bin tane Aziz Sancar var Türkiye dışında biliyor musunuz? Bence hiç kimse bilmiyor. Hep sokakları süpürenleri Türk sanıyor Türkiyede yaşayanlar.

Bugün Avrupa ve Amerika'da inanamayacağınız kadar insanlığa faydalı olan, çok üst derecede görev yapan Türkler var. Benim tanıdığım hepsinin yabancı pasaportları olabilir ama kalplerinde Türk Pasaportu var aynı Prof. Dr. Aziz Sancar'ın olduğu gibi.

İsrail lobiyi dünyada en iyi yapan ülke ve dünyanın en güçlü ülkelerinden biri.  Biz birbirimizle sürtüşmek, çekişmek hatta kavga etmekten bu işleri düşünemiyoruz maalesef.

Gerçekten çok yazık...


İzlenme: 1014
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR