AZİZ KOCAOĞLU

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aziz Kocaoğlu 70 yaşında ve önümüzdeki yerel seçimlerde yeniden aday olmayacağını açıkladı.

Kendisini bu medeni düşüncesinden ve kararından dolayı yürekten tebrik ederiz.

Aziz Kocaoğlu ismi İzmir için bir sembol olacaktır.

Batı medeniyeti ile aramızdaki en büyük fark "istifa veya geri çekilebilme iradesidir".

Bazı Belediye Başkanlarının geri çekilme durumunda kaldıklarında, ağladıklarını bile gördük.

70 yaşında normal bir insan artık "dede" olmuş demektir, torunlarına vakit ayırması beklenir. Medeni Kanunumuza göre 65 yaş sınırı geçildikten sonra bazı kararlar için "akli denge raporu" gerektiği de düşünülünce 65 yaş emeklilik yaşıdır.

Bu yaştan sonra ülkesini seven bir insan görevini genç nesillere bırakır.

Koltuğa yapışıp gençlerin önünü kapatmaz...

Bugün Türkiye'de işsiz gençlerimizin büyük çoğunluğu bu yüzden işsizdir.  Geçim sıkıntısı nedeni ile ihtiyarlar koltukları bırakmıyor.

Ama bir Belediye Başkanı, Milletvekili, Genel Müdürlük veya liderlik gerektiren makamların 65 yaşından sonra işgal edilmemesi gerekir.

Zaten Türkiye'nin her bakımdan en büyük sıkıntısı bu. Spor kulübünde bile adam Başkan koltuğuna oturdu mu kalkmıyor. Ne yapıp edip kendini devamlı seçtiriyor. Eskişehir Belediye Başkanına bakıyorum 81-82 yaşında ve hala Belediye Başkanı.

İyi çalışıyormuş, işini fevkalade iyi yapıyormuş... Olabilir zaten onun için seçiliyor ama genç birisinin daha iyi yapmayacağını kim garanti edebilir? Deneyemezsen nereden anlayacaksın?

Türkiye'nin lider kadroları değişime uzak kalırsa ne Avrupalı olabiliriz, ne de batılı... Değişim yüce Tanrı'nın kanunudur.

Bugün CHP değişimi yapamadı ve devamlı kaybediyor, AKP değişimi başardı devamlı kazanıyor...

Bilinçli bir halk 70 yaşında bir dedeye liderlik koltuğu vermektense 35 yaşında bir gence vermesi halinde oluşacak enerji ve farkı gördüğünde zaten bu yolu tercih edecektir.

Türkiye genç bir lider tarafından kurulmuş, gençlere hitap edilerek temeli oluşturulmuş, genç bir Cumhuriyet. 70'lik ihtiyar büyüklerin de hadlerini aşmadan köşelerine çekilip saygıyı hak etmeleri gerekmez mi?


İzlenme: 379
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR