Ayıptır

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar gerçekten ayıptır, hemde rezalet derecesinde büyük ayıp. Türk halkı bu derece göz göregöre tırtıklanmaz.

Biliyorsunuz ''Digitürk'' isimli bir kuruluş var ve Türkiye'de lig maçlarını para karşılığında halka satıyor. Bununla birlikte başka bazı programlarıda almak zorunda kalıyorsunuz veya pahalı aylık  veya daha uygun yıllık bir ücret ödüyorsunuz. Özel anten takılıyor, receiver alınıyor vs. Anadolu'da bulunan gençler, maça gidemeyenler veya diğerleri digitürk programından canlı olarak lig maçlarını izleyebiliyorlar. Bazıları kahvelere giderek orada izliyor.  Buraya kadar herkes alıştı, Avrupa'da da bu şekilde.

 

Milli maçları ise diğer kanallar ücretsiz olarak yayınlıyor, buna da şükür.

Şimdi birde başka bir bir kuruluş çıktı, Digitürk'ün yayınlamadığı maçlara ambargo koymuş ayrı bir ücret karşılığında yayınlıyor. Eğer ayrıca para verip bu kuruluşa abone olmadı iseniz bu maçları izlemeniz mümkün değil.

 

Bu ayıp ve haksızlık değil midir?  Türk gençliği maç izlemek için kaç tane yayıncı kuruluşa üye olmak mecburiyetinde kalacak ve elini cebine derinlemesine sokacak, başka bütün yollar kapalı. Hadi bir tane yayıncı kuruluş var anladık, şimdi bu ikinci nedir?  Yarın veya öbürgün diziler ve haberler içinde başka yayıncı kuruluşlar sıraya girip program satacağa benziyor.

 

Devlet buna dur demeli, böyle bir şey kendi halkına, gençliğine karşı aykırıdır.  Ne istiyorsunuz, oturup maç izlemeyip Gezi Parkına mı gitsin gençlik?

Diğer taraftan bakıyorsunuz yayınları halka satan bu yayıncı kuruluş birde yayın sırasında reklam yapıyor. O zaman benden neden para alıyorsun? Burda tek ve en büyük maksat maç izletmek değil,  halkın parasını almak olduğu açık.


İzlenme: 1282
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR