AYDEM’E TEBRİKLER‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar  buradan zaman zaman Aydemi eleştirdim, yapılan büyük yanlışları sıraladık ve nerede ise her yağmur ve fırtınada saatlerce elektrikler kesildi. Yaz aylarında akşam üstü büyük otellerden kahkaha sesleri yükselirdi elektrikler birden kesilince. Ülkesini seven herkes utanırdı.

Şimdiki Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy eskiden Muğla Valisi iken kendisine birkaç defa sormuştum hatta toplantılarda konuşma yaparken de sormuştum ve bana ''çok zor çünkü altyapı yok, büyük paralar tutar'' demişti.

Şimdi bakıyorum kaç saattir veya gündür yağmur ve fırtına var ama elektrikler sadece bir defa kısa süre kesildi. Sokak lambaları söndü bir bütün gece ama evlerin elektriklerine birşey olmadı. Bu gibi durumda Avrupa ve Amerika'da her zaman işin başındaki adam kimse onun başarısı veya başarısızlığıdır. Küçük adama hiçbir suç atamazsınız. Onu çalıştıracak ve düzeni kuracak baştaki adamdır yani piramidin başındakidir.

Marmaris Aydem'in başında kim varsa tabii Muğla'da dahil nasıl eskiden eleştirdi isek şimdide teşekkür etmesini ve takdir etmesini bilmemiz lazım.

Bugün Marmaris'te büyük fırtına ve yağmurda elektrikler saatlerce sönmemesi onların kurduğu sistemin başarısıdır.

Bir ülkenin yükselmesi ve başarısı iyi iş yapanları takdir etmekle olur, kanımca Aydem'in başındaki kişi her kim ise ona teşekkür etmek bu bölgede yaşayan herkesin görevidir.

İnsanları motive etmek demek insanların çalışmalarını desteklemek onlara güç ve moral vermektir. Nasıl yanlış yapan cezalandırılıyorsa, iyi iş yapanlarında hiç olmazsa takdir edilmeleri ve bunun kamu ile paylaşılması gerekir. Maalesef bizim ülkemizde ve insanımızda bu mantık yok. Sanki herkesi işini iyi yapmaya mecbur gibi düşünürseniz son 20-30 senedir kesilen elektrikleri yaşarsınız. 

İyi şeyleri takdir etmek başarı için ekmek ve su kadar önemlidir.

Amerikalıların eski bir sözü vardır ''İyi şeyleri takdir etmeyip toplumla paylaşmayanlar kötü şeyleri yaşamaya mahkumdurlar''. 

En doğru sözlerden biridir bu.


İzlenme: 1241
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR