AVRUPA'DA SURİYELİ GÖÇMENLER

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar daha dün bir Alman Papaz arkadaşım 14 tane Suriyeli göçmeni kilisede takdis edip katolik yaptığını anlattı. Kendileri gelmişler ve bunun için müracaatta bulunmuşlar. Birçok prosedürü varmış öyle lafla olmuyormuş.  Daha sırada bekleyenlerde var dedi. Türklerden varmı diye sorduğumda gülerek inanamayacağın kadar çok binlerle dedi.

Duymuş ve okumuştum ama şaşırmadım dersem yalan olur.

 

Kafa kesip "Allahüekber" (Allah büyüktür) diye nara atanları görünce insanlar müslümanlıktan soğuyorlar herhalde.

Müslüman dini, en son ve en modern din olması gerekirken cahil ve yobazların elinde her tarafından çekilmiş. Kanıtı olmayan bazı hayal hikayelerle kendilerine göre dini basitleştirmişler. Zaten cahil insan kanıt aramayıp herşeye inandığı için bunda başarılı da olmuşlar. Bugün Ortadoğu ve Afganistanın hali bundan.

Laiklik, biraz olsun din ve devlet işlerini ayırmış bu tip cahil, yobaz kafaların devlete tesir etmelerini önlemiş, önleyemeyenler ise bugün hala çekiyorlar..

Avrupa'da şaşılacak kadar hristiyan olmak için müracaat etmiş müslüman var. Amerikan askeri istihbaratında ve çeşitli diğer istihbarat örgütlerinde de hristiyanlığa geçmiş müslümanlar çalışıyorlar.  Bunlar müslümanlığın bugünkü durumunu beğenmeyip dinlerini değiştiren tahsilli insanlar.

Laikliğin en büyük faydasıda bu zaten, insanları dinden soğutmamak.

Maalesef biz aldığımız mültecileri sokağa salıyoruz, halkın içine giriyorlar, batılı sokağa salmıyor, belli bir yerde tutuyor.  Çünkü batılı bunların ne bahasına olursa olsun vatanlarında kalıp topraklarını korumalarını bekliyor, mültecileri korkak kaçaklar olarak görüyor. Avrupa'da zaten yaklaşık 6 Milyon yabancı var birde üstelik mülteci gelirse sosyal sistemleri allak bullak olacaktır.

Teknecilere para vererek Yunanistana kaçanlar veya kaçmaya çalışanlarda aynı durumdalar evvelden hazırlıklı gelmişler, paraları var.

Tabii burda temelde yine para yatıyor eğer harp ve çarpışmalar olmazsa silahı kim kullanacak ve nerden para kazanacaklar?

Bir ülkede çıkan çatışmalarla silah sanayi çiçekler açıyor ve birçok insan, holding, gruplar paralara boğuluyor.


İzlenme: 710
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR