ATEŞ İLE OYUN

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar dünya değişti, değişiyor diyorlar siz inanmayın değişen hiçbir şey yok, bunlar batıyı tanımayanların laf ebeliği. Dünya asıl 11 Eylül 2001 de değişti de kimsenin haberi yok. Kaddafi, Saddam ve Afganistan'da milyondan fazla müslüman öldürüldü. Şimdi onun devamı ama maalesef bunu anlayamayanlar çok var.

Dikkat edin 11 Eylül'den sonra hep müslüman ülkeler öne çıktı veya çıkarıldı, bizde kendimiz sanki öne çıkmış sanıyoruz.

Şimdi Suriye ile aramız iyi iken birden bozuldu, Rusya ile vizeler dahi kalkmış iken düşman olduk, daha evvel İsrail ile bütün köprüleri attık. Hiç alakamız olmayan Mısıra bile karıştık ve dostluk kalmadı aramızda.

Buna tek sebep 11 Eylül 2001 olaylarını iyi okuyamamaktır.

Türkiye hiçbir zaman İslam aleminin başına geçemez, geçirtmezler. Türkiye dostlarını iyi tanıması lazım maalesef tanımıyor.

Devletler arasında menfaatler vardır ve bu menfaatleri iyi takip eden kazanır aksi halde büyük kayıplar verir. Bunu birçok müslüman devletinin verdiği kayıplardan anlamamız lazım.

Suriye'den milyonlarca mülteci aldık neden? İnsanlıksa dünyada bir tek Türkler mi insan, gerisi hayvan mı? Suudi Arabistan, Katar, Amerika neden almıyor?  Biz aldıkta ne olacak, yarın gidin dediğimiz zaman bize düşman olmayacaklar mı? Bugün Almanya yabancı işçilere gidin dese bakın neler olur.

İki ay içinde 7 defa Alman Şansölye Türkiyeye geliyor, bunu bizim kara kaşımız ve kara gözümüz için mi yapıyor? Elbette menfaati için.

Almanya ile Doğu Almanya arasında duvarlar ve elektrikli telörgüler vardı, hiç kimse doğu Almanya'dan, batıya kaçamıyordu. Aileler bölünmüştü kızı annesini göremiyordu. Oradaki hudutta bizim Suriye hududumuz kadar hatta belki daha bile fazla idi. Kimse acımadı, kimse müdahale etmedi, insanlık, vicdan demedi. Sensörlü makineli tüfekler koymuşlardı, kıpırdayanı vuruyordu.

Ne oldu şimdi mi vicdan sahibi olduk?

Şimdi Avrupayı tehdit edip almazsan göndeririz bu Suriyelileri mi diyeceğiz ?

Böyle şeyleri okuyup duydukça Türklerin batıyı hiç tanımadıklarını üzülerek anlıyorum. Rusyayı da hiç tanımadıkları ayrı bir gerçek. Kafa tuttuğumuz ülke dünyada Amerika'dan sonra süper güç, kendi silahını, uçağını kendi yapıyor.

Yoksa bütün bunlar gündem değiştirip dikkati başka yere çekmek için mi oluyor?


İzlenme: 1115
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR