ATATÜRKÇÜLÜK‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar hiç kimse kusura bakmasın, benim Atatürkçülük anlayışım birçok vatandaşımdan farklı. Ben belli zamanlarda elime pankartlar alıp, balkona bayrak asıp sokaklarda yürümem, bunun şov'dan başka birşey olmadığına inanırım.

 

              Atatürk'çü olabilmek için Atatürk'ü iyi anlamak gerekir. Atatürk'ün bu ülkeyi düşman istilasından ve batmış Osmanlı'dan nasıl kurtardığını iyi inceleyip düşünmek gerekir.

 

              Sadece çene ile bu ülke kurtarılmadı.

 

              Herşeyden evvel Atatürk'çü olabilmek için Türk insanını seveceksin, sevmesen bile saygı duyacaksın, kucumsemeyeceksin... Kıskanmayacaksın, istemediğin şeyler olsa bile bir arayol arayacak o bulacaksın.  Dedikodu yapmayacaksın. Kimsenin arkasından konuşmayacaksın.

               Atatürk'çü olabilmek için mahkemelerdeki dosyaları azaltacaksın.

 

              Atatürk bu ülkeyi yerden petrol veya altın fışkırıyor diye kurtarmadı, o kadar şehidimiz bunun için ölmedi. Hepsi bu ülkenin üzerinde yaşayan ve yaşayacak olan insanların bağımsızlığı ve hürriyeti için çarpıştılar.  O zaman önemli olan bu ülkede yaşayan insanlardır. Atatürk'çülük onları sevmek veya hiç olmazsa onlarla geçinebilmektir.

 

              Maalesef büyük bir esef içinde bakıyorsunuz Türklerin kendi içlerinde büyük geçimsizlikleri var, en ufak bir sürtüşme hemen mahkemelere gidiyor. Dedikodu hertarafı sarmış.  Başınızı kaldırdığınızda her apartmanda avukat tabelaları zaten durumu gösteriyor. Doktor adedi avukat adedinden çok daha az. Yani kızgınlık ve kavgalar insan sağlığından bile daha önemli hale gelmiş.

 

              Böyle Atatürk'çülük olmaz...

 

              Biraz ilerde İsrail'e bakıp ders bile çıkarmıyoruz. Adamlar birlik ve beraberlik içinde dünyaya yayılmışlar ve nerede ise dünyayı idare ediyorlar.

 

              Yurtdışında en az 5 milyon Türk insanı olan Türkiye ise kendi içinde birbiri ile kavga ediyor.

 

               Arada birde aklına gelip Atatürk'çüyüz diyor...


İzlenme: 1260
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR