ARMUTALAN DOMUZLARI VE ALMANLAR‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar geçenlerde bir yazı yazmıştım ve Armutalan'da yeni Aile Hekimliği civarına geceleri çok sayıda domuz geldiğini duyurmaya çalışmıştım. Hemen her akşam devamlı bunlar çoluk çocuk ailece aşağı iniyorlar ve çöp tenekelerini karıştırıyorlar.

 

                 Dün akşam erken saatlerde saat 22:00 gibi yine baktım ailece aşağı kadar inmişler ve Aile Hekimliği karşısında bulunan çöp tenekelerini kontrol ediyor ve bir aşağı, bir yukarı dolaşıyorlar. Alıştığımız için fazla ilgilenmedik.

 

                 Bir ara gece şimşek çaktı, halbuki havada bulut yok, nedir bu diye kalktım saat sabaha karşı 04:00. Balkona çıktım ve sokakta 7-8 tane bayağı büyük siyah yaban domuzu etrafı kokluyor. Kendikendime inşallah insan geçmez diye düşünürken hemen karşıda Belediyenin parke taşları yığılmış olan arsada bir kırmızı ışık gördüm. Dikkatli bakınca en az 5-6 kişi ayaklı merdivenler koymuşlar üzerine çıkmışlar ve ellerinde kameralar film çekiyorlar. Demek şimşek değil, flaş patlamasını görmüşüm. Daha dikkatli bakınca onlarda beni gördüler.  Saç renkleri bakımından yabancıya benzettim ve İngilizce ''birşey mi arıyorsunuz'' diye seslendim. Hemen Alman aksanı ile İngilizce cevap geldi ''evet domuzları çekiyoruz lütfen bağırmayınız''.  Sonra kendilerina Almanca tehlikeli bir iş yaptıklarını ve başları hayvanlarla belaya girebileceğini söyledim. Bazılarının yanlarında yavruları var hiç dinlemez sizi öldürebilir dedim.

 

                 Ama Almanlar sanki profesyonellerdi bu konuda, ya da bir gazete veya mecmua için çekim yapıyorlardı. Hiç aldırış etmeden işlerine devam ettiler. O saatte balkonda bunları izlemekte bana bir faydası olmadığından birazdan bende yattım.

 

                 Yani anlaşılan adamlar taa nereden gelip burada turistik Armutalan'ın iyi bir semtinde gece sokaklarda dolaşan yaban domuzlarının filmini çekiyor. Yarın Avrupa'da okursanız sakın şaşırmayın, ''Türkler o kadar hayvan seven bir millet ki, en meşhur turistik bölgelerinde gece sokaklarda yaban domuzları dolaşıyor''.

 

                  Kim yalan diyebilir bu resimli habere...


İzlenme: 1309
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR