Almanyalı Milli Takım

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevili okurlar bizim futbol son yıllarda resmen çöktü. Milli takım Avrupa şampiyonası elemelerinde iki futbol cücesine yenildi 5 gol yedi, bir tane atabildi, 6 puan kaybetti. Bu durumda bu kaybettiği puanları toplayıp yukarı tırmanması mucize. Birde son olarak Letonya gibi mahalle takımı ayarında bir takımla 1-1 berabere kaldı.

 Düşünebiliyormusunuz milyonlarca Euro alanların gösterdikleri performansları?

Bugüne kadar en azından son 10 yıldır futbolda dibe vurmuş durumdayız. Diğer yandan Almanya bizim Türk çocuklarını yetiştiriyor ve bazılarını yıldız yapıyor, en iyileri olan Mesut ve İlkayı kendi alıyor Milli Takımına diğerlerini almıyor bize hediye ediyor.

 O zaman bir defa olsun ilaç için Almanyada Alman süperliginde oynayan Türk asıllı futbolculardan bir Milli takım yapsak ve başına geçici olarak bir Alman Antrenör koyup bir Milli maç oynasak neyimiz eksilir? Ayıp mı olur?  Bu Milli takım başarılı olursa bütün dengeler değişecektir ve Milat olacaktır.  Başarılı olamazsa kaybedilmiş hiçbir şey olmayacaktır.

 Benim kuvvetle tahminim Almanyadaki Türk asıllılardan kurulacak Milli takım çok başarılı olacaktır. O zaman burda futbolu bildiğini kabararak söyleyen, yazılı ve görsel basında ahkam kesenler belkide bu sporu öğrenmeğe çalışacaklardır, bundan Türkiye kazanacaktır.

Futbol Federasyonu olarak böyle örnek bir proje Türk futboluna çağ atlatacaktır.

Diğer yandan Türkiye futbolcu yetiştiremez, ne yaparsa yapsın yetiştiremez. 

 Bunun en önemli sebebi şudur; futbolcu genç takımlardan başlayarak Amatörlerden yetişir ama Türkiyede bu ligler sadece 6 ay var diğer 6 ay yok, burdan nasıl futbolcu yetişecek? Bir futbolcunun bugün senede en az 60 maç yapması lazım, Avrupa ülkeleri buna göre hesaplarını yapıyorlar.

 Biz ise 6 ay sonra siesta.  Yılda 60 maç oynatamayacaksanız kapatın bu dükkanı ve yüzmilyonlarca Euro sokağa atılmasın. Aksi halde bu futboldan hiçbir şey olmaz.


İzlenme: 1324
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR