ALMANYA'DA DURUM İYİ DEĞİL

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar dün Almanya'dan döndüm ve hayretler içinde kalacağım kadar büyük bir Türkiye düşmanlığı ile karşılaştım. Yanlış anlamayın kendime karşı herhangi bir şey olmadı zira benim Türk olduğumu sadece oradaki yakın dostlarım biliyordu. Ama Almanya'da yaşayan Türklerin anlattıkları çok acı idi. Daha sonra Almanlarla konuştuğumda aynı şeyleri duydum.

Belki son 100 senedir Almanlar Türklere bu kadar düşman olmamışlardır.

Türk işçi veya memurlarına büyük bir mobbing yapılıyor, ''bizim demokrasi ve özgürlüğümüzü kullanıp, hem euro'ları cebe indiriyorsunuz hem de Türkiye'de tek adam sistemine oy verdiniz, o zaman gidin beğendiğiniz Türkiye'de yaşayın burada ne işiniz var'' diyorlar.  Bunu okuldaki Türk ve Türk asıllı çocuklara bile söylüyorlar.

Unutmamak lazım Almanlar bir şey yapıyorsa yarımyamalak yapmaz mobbingi de tam manası ile yapıp Türklerin burnundan getiriyorlar.

2017 içinde çok sayıda Türk'ün Almanya'dan ayrılıp Türkiye'ye kesin dönüş yapması bekleniyor. Bunu başta Almanlar istiyor ve Almanya'dan gitmeleri için ellerinden geleni yapıyorlar.

 

Almanya Türkiye demorasisinin AB tarafından denetime alınmasını da ayrıca teklif etti, bunu eğer yanılmıyorsam 1992 de kaldırmışlardı şimdi yeniden koyuyorlar.

 

Amerikanın veya Trump'un bunu değiştireceğini şahsen hiç sanmıyorum zira Amerikanın AB ve Almanya'dan çok büyük menfaatleri var.

 

Bugün Almanya'da yaklaşık 3 Milyon üstünde Türk var, ayrıca yine yaklaşık 550.000 Türk asıllı Alman vatandaşı mevcut.  Türkiye ile olan çifte vatandaşlık konusunda ise Alman Meclisinde tartışmalar sürüyor. Bu sefer Sosyal Demokratlar da destek verirse Türkiye ile çifte vatandaşlığı bitirecekler. Diğer taraftan yine Alman Meclisinde başka ülke vatandaşlarının Almanya'da siyaset yapmalarının yasaklanması isteniyor.

 

24 Eylül'de Almanya'da Genel seçimler var , Almanya'nın bütçesi 2016 yılı için 54 Milyar Euro fazla verdi. Belki de dünyada bütçesi bu kadar fazla veren tek ülke Almanya.

 

Bildiğiniz gibi Almanya'da bazı silahların imalatını özel sektör yapıyor, teknolojisi bu kadar ileri bir ülke ile kavga çıkarmak ve ''Hitlerin kırıntıları'' demek ne kadar doğrudur?

Bunların satacağı silahları Güneydoğu veya Suriye'de ki düşmanlarımız bizim çocuklarımızı öldürmek için kullanırlarsa iyi mi olur?

Dış politikayı çok ama çok dikkatli yapmalıyız zira iç politikaya hiç benzemez yanlışlar çok ağır şekilde geri dönebilir.


İzlenme: 782
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR