ALMANLAR VE IRKÇILIK

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar çok uzun yıllardır dostlarım olan bazı Almanlarla görüşme imkanı buldum geçen hafta Almanya'da ve onlara ''ırkçılık'' işini sordum. Şaşırtıcı olacak belki ama hepsi aşağı yukarı aynı cevabı verdiler.

''Biz demokrasi ile yönetiliyoruz halk olarak Alman hükumetinin verdiği her karara saygı duymak zorunda değiliz''.  ''İlticacıları Almanya'ya kalıcı olarak almak bize göre suçtur, hem onlara, hem Alman kültürüne indirilen darbedir sadece geçici bir süre misafir etmek ise insanlıktır'' dediler.

Bundan sonraki seçimlerde çok daha Milliyetçi bir siyasi partinin yönetime ortak olacağını beklediklerini söylediler.

 

-"Bu ilticacıların büyük çoğunluğu müslüman, bunlar hristiyanları sevmiyor, onların yediği birçok şeyi yemiyor o zaman neden hristiyan ülkelere kaçıyorlar? Neden hristiyan ülkelerden geri gönderilmemek için her imkana başvuruyorlar? Neden ölümü göze alıp hristiyan Avrupa'ya kaçmaya çalışıyorlar?"

 

-"Bunların cevabı çok kolay, para'yı seviyorlar onun için. Para olmasa gelmezlerdi zaten".

 

-''Şimdi bunları biz Almanlar içimize almak zorunda mıyız?''  ''Türkleride 60'lı yıllarda biz çağırdık çünkü harpten çıkmıştık, çalışan insanımız azdı ama Türklerin çoğunluğu para kazandıkları Almanya'yı istemediler, geriye Türkiye'ye de gitmediler. Tatillerde Türkiye'ye gittiler. O zaman kendileri 40-45 yıl sonra bile misafir olarak kalmak isterler. Bu mümkün olmayacak, bu kadar uzun süreli misafirlik olmaz. Ya buralı olursun, ya da gider nereli olmak istiyorsan orada oturursun.

O zaman şikayet etme hakkında yok''.

 

-"Örneğin; Mesut Özil'i biz yetiştirdik ama silah zoru ile Alman vatandaşı yapmadık, isteseydi Türk Milli takımını da seçebilirdi ama o parayı tercih etti, sonrada milyoner olduğu Almanyayı ırkçılıkla itham etti.

Biz bu tip insanların aramıza sızıp bizim demokrasimizi, hürriyetimizi ve paramızı kazanmasını ve yaşamasını istemiyoruz".

 

-"Çifte vatandaşlığı da kabul etmiyoruz yeni hükumet bunu da kaldıracaktır, hiç şüphemiz yok. Ya Alman olursunuz ya değil, ne demektir çifte vatandaş?"

 

-''Hiç şüphem yok yeni seçilecek Alman Hükumeti bu işi yoluna sokacaktır. Almanya yabancıların çalışma kampı değildir. Ya Alman olur burada kalır , çalışır ve Almanyaya uyum sağlar, ya da hangi ülkedense oraya gider, biz kimseyi zorla tutmuyoruz, beğenmeyen gidebilir hatta gitsinler istiyoruz".

 

Aksi halde şunu herkes bilsin ki bazı yabancıların Almanya'da gördükleri ve görecekleri muamele kendi kültürümüzü koruma savaşıdır.


İzlenme: 207
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR