ALMANLAR NE DİYOR?‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar herşeyden önce Avrupalılar bizler kadar duygusal değildir. Ağlayan insanı kolay kolay göremezsiniz, ağlasada kimseye göstermez. Hergün Alman basınını hem görsel , hem yazılı takip ediyorum sosyal medyaları elimin altında. Bodrum'da sahilde boğulan ve resimleri hertarafta yayımlanan resmi hakkında birçok yorum var. Saygın gazeteciler ve devlet adamları en uygun olanının güvenli bir ülke olan Türkiyenin yaptığını ve 2 Milyon ilticacı aldığını yazıyor. Bir 2 Milyon daha alsa sorun biter AB de biraz maddi destekle bu sorunu geçici de olsa ortadan kaldırır diye yazmışlar.

Suriye ve Iraklıların müslüman olduklarını ve Avrupa'da istedikleri gibi yaşayamayacaklarını yazıyorlar gelmek istiyorlar ama gelince daha mutsuz olacaklar demişler. Sonra ileri bir tarihte tekrar geri gönderilmeleri gerektiğinde Avrupa Ülkelerine düşmanlık besleyecekler demişler.

Bir 2.ci çözümün ise Avrupa Birliğinin Esed'e askeri yardım yaparak Suriye'de sulh ve sükunu temin etmesine yardımcı olmak olarak görüyorlar ve Amerikayı ikna edeceklerine de inanıyorlar.

Bu durumda İran ve Rusya'da memnun olacak ve Suriye sorunu ortadan kalkacağını düşünüyorlar.

Almanya Başbakanı Bayan Dr. Merkel ''biz her önüne geleni alamayız, isteyen alsın. Miktarı belirler geçici bir süre için alırız sonrada durum düzelince tekrar geri göndeririz Almanya, birbirleri ile tarih boyu kavga eden Ortadoğulu Müslümanların yurdu değildir'' dedi.

Hepimizin bildiği gibi Avrupa'da Başbakan veya Başkanlar halkın istemediği bir şeyi yapamazlar aksi halde ilk seçimde tepetaklak giderler seçimi kaybederler. Halk böyle şeyleri hiç affetmez hep aynı partiye oy veririm diye tutturmaz.

 

Bugün Almanya istese 6 ayda Suriyeyi çok güçlü bir duruma getirir hem askeri, hem de ekonomik olarak. Suriye'nin tamamının Almanya'nın bir eyaletinin 1/4 kadar ekonomisi yok. İnsanların kendi evlerini terkedip kaçmalarını istemiyorlarsa o zaman bir tercih yapmak zorunda olduklarını kendileri de biliyor.


İzlenme: 1076
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR