ALMAN MİLLETVEKİLİ CLAUDİA ROTH‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar Alman Yeşiller Partisi eşbaşkanı ve Federal Milletvekili olan Bayan Claudia Roth İstanbul'da. Televizyon ve İnternet kanallarından resimlerini görüyorum. Suratına gözyaşartıcı gaz gelmiş, polisle konuşuyor. Kimbilir neler söyledi ki, genç Polis parmağını dudağına götürüp ''sus'' işareti yapmış.

                1955 doğumlu, annesi öğretmen, babası diş hekimi olan bu kadın nerede karışıklık var hep oradadır. Yıllardan beri Yeşiller Partisinde Milletvekili. Ayrıca Alman Parlamentosu Türkiye-Avrupa Birliği komisyonu ikinci başkanı. Türkiye'nin Avrupa Birliğine alınmasını isteyen gibi görünen bir tip.

                Yabancı bir Milletvekilinin bu karışıklıkta ne işi var?  Bizim bir Milletvekilimiz Almanya'da yapılan direnişlere katılsa acaba ne olurdu?

                İnanın bana Almanların büyük kısmı buna karşı, yani bir Alman Milletvekilinin yabancı bir ülkedeki direnişe katılması veya orada işe burun sokması. Bu bir kardeş kavgasıdır, bugün kavga ederler yarın sarmaş dolaş olurlar. Nasıl Galatasaraylı ile Fenerbahçeli oldu ise... Yabancıların burada işi ne ?

                Evet, diğer yandan düşünürseniz Almanya Türkiye'nin en büyük ticari ortağı. Yanlız 3 milyon Türk'ün orada yaşaması değil, aynı zamanda ithalat ve ihracatta en büyük ticari ortak Almanya. Zaten Avusturya'ya koyup Almanya'ya koyamadığımız vizenin esas sebebide bu.

                 Bugün Almanya'da satılan çok kıymetli Alman mallarının birçoğu Türkiye'de yapılıyor, otomobil ve yedek parça sanayi derseniz yine içiçe girmişiz. Türkiye bugün her ülkeye vize koyar ama Almanya'ya koyamaz.  Belkide bunu bilip hiç çekinmeden gelip İstanbul'da Polise dert anlatıyor bu hanım.

                 Kendisinin misafir olduğunu unutuyor.

                Düşünüyorumda, nasıl dokunulmazlıkmış bu ki, yabancı ülkelerde bile geçiyor. Yoksa al gözaltına bak bir daha gelip başkasının çöplüğünde ötebilir mi?


İzlenme: 1215
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR