Alkol ve Petrol

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar ülkemizde sudan ucuz olan Alkol ve Petrole yavaş yavaş zamlar yapılıp bu hale geleceğini hiç kimse tahmin etmezdi. Nerede ise kuyumcu dükkanı gibi oldu bunları satanlar ama yine de bana mısın demedi.

Benzin fiyatlarına, Mazot fiyatlarına ve Alkol fiyatlarına bakıyorum inanılması çok zor, müthiş çıkmış ve büyük çoğunluğu vergi. Raki mesela en ucuz içkilerden biridir ama fiyatı korkunç.  Korkunç oluyorda içen azalıyor mu? Asla hayır belki çoğalıyor bile. Benzin ve Mazotu kullanan azalıyormu? Asla hayır, belki çoğalıyor.

 Trafiğe bakıyorsunuz yollar yetmiyor, hergün otomobil satılıyor, benzincilerde nerede ise kuyruk var. Lokantalara gidiyorsunuz işte burda durun. Geçen gün Akil Adamlar gurubundan bazı eski lise arkadaşlarımla İstanbul'da akşam yemeğe gideceğiz. ''Seni çok güzel bir yere götürelim boğazda'' dediler. Anadoluhisarında ''lacivert'' isimli bir lokanta, denize sıfır. Hava serin olduğu için gazlı ısıtıcılar yakmışlar, herkes bahçede yemek yiyor tam Fatih Sultan Mehmet köprüsünün altındayız.

 Yemekten sonra hesabı arkadaşlar verdiler ama dayanamadım sordum ve ödenen miktarı öğrenmek istedim. Sevgili okurlar duyunca nerede ise çok lezzetli lüfer balığını dahi kusacağım geldi. Tek kişilik yer olmayan ve tüm yerlerin evvelden rezerve edildiği lokantada bir lüfer balığı, salata ve 2 bira içmenin fiyatı dudak uçuklattı. Olmaz böyle kepazelik dedirtti.  Düşünebiliyor musunuz bunun gibi yüzlerce lokanta var boğazda veya başka yerlerde ve halkın içinden bazılar bu lokantaları evvelden rezerve edecek kadar para harcıyor.

 Bu bana hemen Alman Karl Marx'ın unutulmayan sözünü hatırlattı ''Aptallar olmasaydı zenginler olamazdı'' demiş çokta doğru söylemiş. Tabii bunu arkadaşlarıma söyleyemedim içimden düşündüm.

Bir petrol fiyatlarına bakıyorum, bir de Alkollü lokantalara hepsi dolu. Elektrik ve su paraları solda sıfır kalır.

 Ya bu Millet çok zengin bir yerlerden büyük paralar geliyor, ya da aptalı çok yani ikisinden birinden başkası yok.

 Zenginlik Poker kumarı gibidir, 4 kişi oynar ve sonunda bir kazananı ve bir kaybedeni vardır. Kazanan kaybedenin parasını alır. Kaybeden olmazsa kazanan da olmaz. 

 Türkiye'deki durum aynısının tıpkısı. Aptal kaybediyor, uyanık kazanıyor, çok kolay kazanıyor ki bir akşamda birkaç saatte bir kişinin bir ayda kazanabildiği maaşı harcıyor.

 Bundan dolayı da bu alemde birlik ve beraberlik çok zordur. Biri yer biri bakar kıyamet ondan kopar demiş atalarımız. 

 Bu kafalar olduğu müddetçe Alkol'de, Petrol'de daha çok zamlar kaldırır.


İzlenme: 1307
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR