ALİ KOÇ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar nasıl oldu, aileden nasıl izin aldı ise Ali Koç Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığına aday oldu. Halbuki bildiğim kadarı ile aile fertlerine siyaset veya dernek başkanlığı gibi görevlere izin vermiyordu.

Ali Koç fevkalade iyi yetiştirilmiş, iyi lisan bilen, modern bir lider. Genç liderlere bütün dünyada çok büyük ihtiyaç olduğu aşikar.

Yüce Atatürk bile en büyük eserini gençlere emanet etmiştir, yoksa isteseydi tecrübeli yaşlılara da emanet ettim diyebilirdi.

Ali Koç'un Fenerbahçe spor kulübüne ve Türk sporuna büyük fayda sağlayacağı kesindir, bunda hiç şüphe yok.

Bu işler tesis kurmakla, Üniversite ve Kolejle olmuyor. Almanya 1954 yılında Dünya Kupası finalinde Macaristanı 3-2 yenip ilk defa dünya şampiyonu olduğu zaman futbolcu ve yöneticilerin doğru dürüst evleri bile yoktu, harpten herşey yıkılmıştı.

Bir zamanlar top oynayacak yer yok diye ağladılar ve merhum Özal yüzlerce yere halı saha yaptırdı, şimdi bini geçmiştir, ne fayda verdi? Önümüzde Haziran 14 te Dünya Şampiyonası var Rusya'da ve Türkiye katılamıyor.

Başınızı çevirin Almanya'ya bakın sadece Süperlig'de 11 tane Türk asıllı futbolcu oynuyor. Bunlar 3-4 milyon işçi ailesi arasından yetiştiriliyor.  Biz 81 Milyonda yetiştiremiyoruz.  Bu iş nasıl oluyor?

Almanya'da altyapılarda belki de ülkenin bu işi en iyi bilen hocaları var. Emek veriyorlar ve yetiştiriyorlar asıl "hoca" onlara deniyor.

Ali Koç'un bunu çoktan gördüğüne inanıyorum ve Fenerbahçede ilk yapacağı şey büyük bir reform olacaktır.  Artık hakemlerin de hata yapabileceklerini görecek ve soyunma odalarına inip bağırıp-çağırıp kendini tatmin yoluna gitmeyecektir. Bu şekilde açık veya kapalı hakemleri Fenerbahçeye psikolojik bile olsa düşman yapmayacaktır.

Burada önemli olan elbette kongre üyeleri, zira seçecek olan onlar. Eğer Fenerbahçe'yi seviyorlarsa 20 sene aynı koltukta oturan biri yerine pırıl pırıl genç bir Fenerbahçeliyi seçerler.

Türkiye yaşlılarla bugüne kadar olmadığı gibi bundan sonrada hiçbir önemli reform yapamayacaktır, Fenerbahçe'nin de hiç farkı yoktur. İlerlemeyi yapacak olan Atatürk'ün dediği gibi sadece gençlerdir.

Yaşlıların bugüne kadar yaptıkları ortadadır ve bundan sonra yapacaklarının örneğidir. Yargıtayın onayından sonra Başkanlığı bırakıyorum diyen Aziz Yıldırım yine adaylığını koyacağını açıkladı, yanı bırakamıyor koltuğu... Koltuklar artık bağımlılık oluyor.

Bir defa da kendi gençliğimize görev verelim, göreceksiniz Atatürk yine haklı çıkacak.

 


İzlenme: 470
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR