Ali Acar

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar ben bazı Marmarisli dostlarımla aynı düşüncede değilim, bu gayet insani bir durumdur. Şahsen Ali Acar'ın  ülkemizde büyük eksiği yaşanan, iyi bir Milletvekili olacağına inanıyorum.  Bunu geçen yerel seçimlerden evvelde yazmıştım çok açık ve net idi.  Ali Acar ikinci bir Muharrem İnce olabilir ve CHP'nin bu gibi insanlara herzamankinden çok ihtiyacı var.

 

CHP yönetimi herhalde istedikleri zaman el kaldıracak, istemedikleri zaman susacak aday arıyorlar listelerine koymak için. Bu yüzden çok uzun yıllar iktidar olamadılar, sırtları yerden kalkmadı.  Amerikalı Kongre üyelerinden, Senatörlerinden, Alman Federal Milletvekillerinden çok arkadaşlarım dostlarım oldu. hep sert, haklı olduğu zaman ne olursa olsun susmamayı tercih eden kişilerden Milletvekili seçtiklerini ve tavsiye ettiklerini hep söylerlerdi.  Sessiz, sakin, bukalemun gibi yalakalara kıymet veren kişilerden hiçbir şey olmayacağı heryerde söylenirdi. Ülkemizde maalesef  Parti Yönetimleri de kendi sözlerini dinletecek olanları aramaktalar.

 

Yani bir şekilde Parti yönetimi ülke menfaatlerinden önde geliyormuş gibi...

 

Bakıyorum şu an CHP'den Meclis'te 80 küsur yaşında Milletvekili var, birçok 70 yaşın üstünde var, mesela bunlardan biri de Deniz Baykal. Bunlar eleklerini asmış insanlar, mücadele bile vermekten bıkmışlar.  Seçim kazanmak istiyorsan o zaman zehir gibi olan gençleri alacaksın ve susturmayacaksın.

 

Bir yanda Mustafa Sarıgül en genç Milletvekili olan vatandaşlardan biri, sonra Şişli Belediye Başkanlığına aday oldu ve Şişli halkı büyük çoğunlukla onu üstüste seçti. Kimse kimseyi durupdururken seçmiyor, demek memnunlarki seçiyorlar. Şimdi konu affedilmesi. Düşünebiliyor musunuz seçimlerin tümünü kaybeden CHP,  ama ona destek verecek ve aday olacak şahıs af dileyecek !  Ayrıca bu şahıs çok başarılı şekilde uzun süredir Şişli Belediye Başkanlığı yapıyor.  Ben çok iyi anımsarım  eskiden Milletvekili transferleri ve satışları bile olurdu.

 

Ali Acar gibi insanların küçücük Belediyelerden çıkıp ülke yönetiminde seslerini duyurmaları lazım, ülke yönetiminin bu tip insanlara büyük ihtiyaçları var ama bunu yapacak, destek verecek otorite lazım. Bundan esas faydalanacak olan Ülkeden sonra CHP dir ama kendi dertleri ile uğraşmaktan Marmaris'ten haberleri bile yok.

 

Hatırlayacak olursak 12 Eylül'den evvel de siyasette hep söz dinlemesini bilen özel liste başı yerleştirilmişler vardı ve bir adım yürümedi sonunda çıkmaza girildi, hergün onlarca genç sokaklarda öldürüldü. Sonra ilk kurulan ANAP yepyeni Milletvekilleri ile Marmaris dahil ortalığı süpürdü ve iktidar oldu. 2002 de aynı şeyi AKP yaptı ve yepyeni Milletvekilleri ile iktidar oldu. CHP bunlardan ders çıkararak Milletvekillerini komple yenilemeleri lazım zira bu kadro ile bırakın gol atmayı, yanlışlıkla şut bile atamazlar.


İzlenme: 1026
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR