AKYAKA-GÖKOVA YOLU‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar hükümet biraz da ülkenin diğer yanlarına göz atsa sanki çok iyi olacak gibi geliyor.

Her türlü yol yapımına müsait şahane bir kış geçmesine rağmen yol yapım ve tamir işleri Mayıs ayı sonuna kadar sarkmış.  Gökova kavşağı ile Akyaka-Gökova kavşağı yolu tam bir kepazelik. Yol sanki daha evvel yapılamazdı. Gidin Avrupaya bakın, kış ortasında tek bir gün yağmur olmasın hemen çalışırlar.  Bizde ise Mayıs ayı sonuna gelmiş hala yollar yapılıyor dolayısı ile yol tıkalı. Nerede ise bir kilometre kuyruk var.

Ayıptır, günahtır...

Çok yakında okullar tatile girecek, büyük şehirlerden arabaları ile gelecek çok sayıda yazlıkçılar olacak. O zaman ne olacak?

Bunların başında kontrol eden ve bu sakıncaları görüp müdahale edecek kimse yok mudur? Mayıs ayı sonunda turistik bölgede yol mu yapılır? Sanki kasıtlı...

Devlet nümayişlere, yürüyüşlere izin vermiyor ama Mayıs ayı sonunda trafiğin durdurulup yol yapımına izin veriyor...

Yol yapılmasın dediğimiz yok elbette yapılsın ama turizm sezonuna sarkmadan bitirilsin bu bölge ağır kış bölgesi değil, her mevsim yol yapılabilir eğer bunu karayolları bilmiyorsa gidip Almanlardan öğrenebilirler, ben kendilerine yardımcı olurum.

Yapılan iş zamanlama açısından çok yanlıştır,  bina inşaatına yasak var ama çok daha önemli olup kitleleri yollarda bekleten yol inşaatına yasak yok.

Bir türlü öğrenemedik, birine evet, diğerine hayır demek bütün yolsuzlukların anasıdır.


İzlenme: 930
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR