AKP ve YALAKALAR‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar, fırsat buldukça siyasi dengelerin sağlanması açısından CHP'yi eleştiriyorum. Bu kafalar ile bir adım ileri gidemeyeceklerini ''aklın yolu birdir'' şeklinde benim gibi düşünen herkes ifade ediyor.

 

                 Diğer yandan AKP'ye bakacak olursanız, içlerinde çok akılcı kafalarla siyaset yapan siyasiler ve çok miktarda bürokratlar var. Ama unutmayalımki birçok yalakada var. Yani AKP'nin içinde herkes gönülden AKP'li olmadığına inanıyorum. Öyle insanlar varki, bugün X Partisi oylarını yükseltse hemen bir yer kapabilmek için oraya geçerler, sokaklarda sıraya girip Vekillerin ellerini sıkmak için yarış yaparlar.

                 Bu herhalde genetik olacak.

 

                 Bir sürü adam, işini bırakıp sokağa çıkıyor ve tek sıra olup Bakanı bekliyor. Neden? Elini sıkmak için. Bu tip adamlardan heryerde dolu var AKP içindede var.

 

                 AKP lider tarafından çok güçlü şekilde yönetiliyor ama bu yalakaların çoğalabileceğini de herhalde düşünüyorlardır. Aksi halde bundan evvel birçok iktidara olduğu gibi içerden çökebilirler.

 

                 Başbakan bununla ilgili ''kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla'' misali konuşmalar yapıyor, anlaşılan Başbakan durumu ya görüyor, ya da bilgilendiriliyor. Teşrifatçılık oldum olasıya var , bunun için modern sözcük ''yalakalık''.

 Bence Başbakan emir vererek Bakanların veya diğer üst düzey Bürokratların sokaklarda sıra olup karşılanmasını yasak etmeli.    

                 Herkes işine bakmalı.


İzlenme: 1240
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR