AKP MARMARİS VE İSTİFALAR‏

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar belki şaşıracaksınız ama birileri istifa edince insan sanki onlara kahraman gibi bakıyor. Bu memlekette kendi isteği ile istifa eden yok, kovsan gitmiyor ne istifası. AKP Marmaris yönetiminde 11 kişi birden istifa etmiş bunlara madalya vermeli. İnsanlar başarısız olunca istifa etmeleri gerektiğini öğrenmeli, öğretilmeli. Hiçbir makam ömür boyu değildir.

İstifa çağdaş ülkelerde hiçbir zaman ayıp değildir, fevkalade modern, ileri bir yaptırımdır. Başarılı olmayan istifa eder ve yerini başkasına açar. Düşünüyorumda Federal Almanya'da son 50 senedir seçim kaybeden iktidar olsun, muhalefet olsun tek birinin lideri istifa etmeden gelecek seçimi beklemedi. Başarısız olan hemen istifa etti. Yok oyum arttı, gelecek seçimi kazanırım gibi palavraları oranın halkı yutmuyor.  Başarısızsan gidecek ve başkasına şans vereceksin, iki defa üstüste başarısızlık insan hatasıdır kabul edilemez.  Mantık bu. Yani bizimkinin tam tersine.

Neden Avrupalı olamıyoruz diye sormayın, işte size en önemli ve hayati bir durum. İstifa etmesini bilmeyen bir kültür. Bu Araplardan bize geçmiş, Araplarda aynı şekilde kovulmadan veya bir şekilde zorlanmadan istifa etmezler. Koltuğa oturdular mı sanki koltuk babalarından kendilerine kalmış gibi görürler.

Son Cumhuriyet tarihimize bakın, ihtilaller, darbeler, muhtıralar...Bunların tek sebebi istifa etmesini bilmeyen diplomalı cahillerdir. Durumu görüp istifa etmiş olsa idiler ne ihtilal olmuş, ne de muhtıra diye birşey ortaya çıkardı.

Ben şimdi AKP Marmaris'ten 11 kişi olduğu bildiriliyor, kutluyorum. Başarısız oldular ve istifa ettiler. Bence kalanlarda istifa etmeli ve yerlerine yeni gençler gelmeli. El elden üstündür derler, bırakın başkaları da denesin. Bu ülke menfaatinedir ama koltuğa yapışırsanız bu kişi menfaatinedir.

Başarız olmayan istifa ettiği zaman zaten o istifa kabul edilmez ama başarısız olmuşsan yerini başkasına açacaksın arkadaş. Başarılı bir ülke olmayı öğreneceksin. Yenilen takımla her maça çıkarsan bizim Milli Takım gibi olursun.

Gençlere fırsat vereceksin, onların ihtiyarlamalarını beklemeyeceksin.

AKP'nin üç dönem kuralı bence tüm partilerde, derneklerde hatta özel sektörde bile geçerli olmalı.

Silahlı Kuvvetlerimiz gibi hiç kimse uzun süre aynı koltukta oturmamalı, başarı ancak öyle mümkün olur.


İzlenme: 1397
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR