AKP KAZANDI

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar Mustafa Kemal Atatürk'ün yaptıklarını düşünüyorum da nerede ise "aklım duruyor" demek belki en doğru ifade olur. Bu ülkede, hem de o tarihte bir büyük değişim yapmayı gerçekten sadece asrın lideri başarabilirdi.  Kim ve nasıl olursa olsun 70 yaşında bir insanın Anamuhalefet Partisi veya İktidar Partisi, hatta herhangi bir dernek, vakıf ve sivil toplum örgütünün başkanı seçilmesini ben asla kabul edemiyorum. Kusura bakmayın.

Bu konuda Amerika Birleşik Devletleri ve Trump önümüzde en yakın örnek...

​Yunanistan, Fransa, Kanada liderlerine bakıyorum Kılıçdaroğlu ile sanki dede ile torunlar...​

Genç nüfusun bu kadar çok olduğu ve bilhassa Kurucu liderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün yazılı olarak gençliğe emanet ettiği bir ülkede eğer hala 21.ci asırda 70 yaşında birisi girdiği bütün seçim ve referandumları kaybetmesine rağmen Anamuhalefet lideri seçiliyorsa, işte o zaman ​yanlış yapıyoruz demektir.

Bu durum CHP için çok vahim ve olağanüstü bir durumdur.

Değişimi sadece kasetlerde bulan bir Anamuhalefet Partisinin maalesef görevini tam manası ile ​yaptığına ve ​ yapacağına inanmıyorum.

Tarafsız ve tam objektif olarak bakarsanız, bir de mükerrer oydan bahsedildi. Yani iki yere imza vermişlerse bu Genel Başkan adayının değil imzayı verenin suçu. Daha onu bile acemice ​,​ çözmede zorluk yaşadılar.

Sevgili okurlar birbirimizi aldatmayalım ne bu CHP % 25 den fazla oy alabilir, ne de kimi koyarsa koysun Cumhurbaşkanlığını kazanabilir. Bu durumdaki CHP ye alıcı gözü ile baktığınızda açık konuşalım AKP ye göre 3.cü küme görünüyor.

Diğer yandan tüm dünyayı görüp izleyebiliyorsanız Sosyal Demokratların hemen hiçbir yerde % 25 üzerine çıkamadıklarını bunu ancak önemli bir değişimle yapabileceklerini de anlamış olmalısınız.

Bunu da göremiyorsanız iktidarda olmasına rağmen Sayın Erdoğan'ın 2019 için ​bazı önemli Büyükşehir Belediyelerinde şimdiden nasıl değişime önem verdiği de açıkça ortada.  Herhalde CHP yine seçim kaybettikten sonra durumdan ders belki çıkaracak ancak herzaman ki gibi geç olacak.

Bir yandan da Kurultay'da Muharrem İnce'nin söylediklerine katılmamak mümkün değil. Ama anlaşılan CHP kendi içinden çıkan bir genç Başkan adayından açıkça korktu ve kendi koltuklarını da kaybetmemek için yerine 70 yaşında ve her girdiği seçimi kaybeden bir Genel Başkanı tercih etti.

Emin olun bu kadar başarısız bir politik liderin değiştirilmesinin bu kadar zor olduğu dünyada bir başka ülke yoktur.

Bu bir yandan Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve AKP’yi daha da güçlendirirken, Anamuhalefetin son 40 yılda olduğu gibi artık CHP olamayacağı anlaşılmıştır.

​Yıllardır CHP ye oy vermedikleri için beğenmediğiniz İç Anadolu haklı çıkmıştır.

O zaman ülkenin geleceğinden daha çok önemsediğin ​delege ​ koltuklarını​ kaybetmemek için bükemeyeceğin bileği öpmeyi de öğreneceksin.


İzlenme: 554
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR