AKLIN YOLU

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar yanılmıyorsam birkaç yıl evvelde defalarca yazmış, şahsi tecrübe ve bilgilerimi naçizane duyurmaya çalışmıştım.

CHP bu kadro ve bu düşünüş tarzı ile ne seçim, ne de referandum da başarıya ulaşamaz diye düşünce bildirmiştim.  Şimdi yine aynı şeyi eksiksiz iddia ediyorum.

Önce MHP ye bakacak olursanız, yine daha evvel yazmış olduğum ve bugün tekrarladığım gibi bitmiştir ve barajı aşması mucize olur.

CHP ise zerre kadar zamana uymak için değişim sağlamamış, kendi içinden veya dışardan liderler aramamış, bulduğunu da kabul etmemiştir.

Geçen akşam eski bir dostum "Hayır" diye bir yazı yazmış ve göndermiş. Yani Anayasa değişikliğine hayır diyor.  Bende kendisine cevap yazdım, "sen bununla uğraşacağına CHP nin düşünüşüne hayır dersen daha faydalı olursun" dedim.

Diyeceksiniz ki sahil şeridinde CHP belediye seçimlerini kazanıyor. Evet kazanıyor ama nedenine bir baksanız iyi olmaz mı? Aynı AKP nin genel seçimleri kazandığı gibi karşılarında güçlü aday olmadığı için kazanıyor.

Göreceksiniz bütün Anayasa maddeleri Meclisten geçecek ve referandum'da da halk tarafından onaylanacak.

O zaman ne olacak? Muhalefet acaba o zaman mı istifayı düşünecek ve "bu işi iyi yapamıyoruz" diyebilecek mi? Yoksa koltuğa yapışıp kalacak mı? Bence hiç düşünmeden ikincisi...

Sorunun nerede olduğunu bilmeden "hayır" demenin faydası nedir acaba? Sorun nerde herşeyden evvel buna karar verelim.

Muhalefet yapmasını bilmeyen, değişimi devamlı kendinden uzak tutan düşünüşün hiç mi suçu yok?

Sevgili okurlar CHP nin bu düşünüş tarzından birçok insan muhalefetten uzak duruyor ama muhalefet hala anlamıyor.

Bir CHP li Büyükşehir Belediyesi kendine bağlanan ilçelerden en kritik süreç içinde para toplamak için elinden geleni yapıyor ama AKP li hükumet görünüş dahi olsa anneanne ve babaanneye çocuk bakma parasından bahsediyor. Sadece bu bile açık ve net durumu göstermiyor mu?

Eğer bunu göremeyenler varsa CHP nin iktidar olmasını daha çok beklerler.

Olay AKP nin başarısı değildir, tamamen CHP nin başarısızlığıdır.


İzlenme: 1045
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR