AHU HASTANESİ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar eski Ahu Hetman, şimdiki Ahu hastanesini Marmaris'te bilmeyen yoktur.  Geçen ay çok eski tanıdığım bir milyonun üzerinde tirajı olan bir Alman günlük Gazete sahibi Marmarise ailesi ile tatile gelmişti. 

Otelde rahatsızlanmış, biz de yurtdışında idik ve Otel personeli kendisini Ahu Hastanesine götürmüş.

Burada birçok uygunsuz gördüğümüz durumları eleştiriyoruz ancak gururla paylaşılacak şeyler olduğunu da hem unutmamamız, hem de unutturmamamız gerekir diye düşündüğüm için sizlerle paylaşıyorum.

Bundan sonrasını arkadaşın kendi söylediklerini aynen tercüme ederek paylaşıyorum...

"Beni temiz ufacık bir kliniğe benzeyen yere götürdüler. Yurtdışı sigortam vardı girişte yazdılar, çizdiler ve doktor için beklemeye başladık.  Tahminen 5 dakika bile olmadan bir Bayan doktorun yanındaydım. En önemli olarak gördüğüm bu doktorun yüzü gülüyordu.  Halbuki Almanya'da Türkler dahil Türkiye'de doktorlar gülmez sadece sağa sola emirler verir hatta hastaları azarlar demişlerdi.

Hiç öyle olmadı...

Doktor hanıma derdimi İngilizce anlatmaya başladım, zaten Otel tercüme edecek bir genç adamı birlikte göndermişti o da yardımcı oldu.

Bu doktor hanım fevkalade sempatik, güler yüzlü, yardım etmek için büyük gayret gösterdiği her halinden belli olan birisi.

Muayene etti ve yazdığı ilaçları Almanya'da hem aile hekimime, hem de kuzenim olan Tıp Profesörüne gösterdim. Söyledikleri ilaçların çok doğru ve tam isabetli olması idi.

Bu bayan doktorun sadece ismi aklımda kaldı çünkü sizin Cumhurbaşkanınıza benziyordu Tayyibe...Soyadı aklımda kalmadı.

Bu bayan doktor Almanya'da bana söylenenlerin tamamını çürüttü, bundan sonra bu şekilde konuşanlara ben cevap vereceğim”.

Kendisine çok teşekkür ediyorum, başarılar diliyorum.  Görülüyor ki bazen tek bir kişi bile büyük dolduruşları boşa çıkarabiliyor".

Bende Tayyibe hanımı Devlet Hastanesinde çalışırken bir veya iki defa görmüştüm.

Özel veya Devlet hastaneleri derken Özel hastanelerde hasta veya yakınlarına karşı nemrut ve firavun gibi hareket eden  doktorlar olduğunu hiç duymadım.

Tayyibe hanıma Alman arkadaşım ve Türkleri iyi tanımayan Almanlar adına teşekkür ediyorum.


İzlenme: 480
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR