AFGANİSTAN, IRAK, LİBYA, SURİYE, MISIR...

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com


Sevgili okurlar yazımın başında sırası ile yazdım. Önce Afganistanı patlattılar. Ruslar başladı, Amerikalılar devam etti. Sonra Irak ve Saddam patladı, Amerika gitti hertarafı ele geçirdi, sonra kendilerine mahkeme kurdurup Saddamı idam ettirdi ve döndü. Arkasından Libya coştu ve yılların Kaddafisi linç edilerek öldürüldü, o işte bitti. Suriye karıştı, bizim uçak düştü, pilot boğuldu dendi, sürtüşmeler oldu ve onbinlerce Suriyeli Türkiye'ye kaçtı.  Tam Esed ile uğraşırken Mısır patladı. Şimdi Mısır da millet birbirini öldürüyor.

     Amerikan ve Avrupa basınına göre Mürsi 9 yaşında kızların evlenebilmesi kanunu çıkarıyor, şeriatı getiriyor gibi laflar var.

     Bu iş nereye gidiyor? Yazdıklarımın tamamı müslüman ülkeler. Bizde de iş bitmiş değil, Üniversiteler açılınca bu Gezi parkı veya başka yerlerde yine karışıklıklar olacak gibi geliyor.

     Yanlız hristiyan dünyası değil, müslümanlarda durup izliyorlar. Üstelik Suudi Arabistan darbe yapan hükumete para veriyor. Bu nasıl bir darbe anlamışta değiliz. Amerika ve Avrupa internet ve diğer medya kanalları ile çatışmayı durdurun mesajları veriyor ama başka tık yok.

     Bir şekilde dünya darbeyi kabul etmiş gibi veya hoşgörüyor, o intiba uyanıyor. Bu durumda Mısır'ın da beli kırılıyor. Irak bitmiş durumda, beli kırıldı ve içerden bölündü hergün çok sayıda insan ölüyor. Afganistan var mı, yok mu belli değil can çekişiyor zavallılar. Libya eskisinden bin beter, Suriye yanıyor ve patlamak üzere. Ne oluyor bu Müslüman ülkelere?  İran tamamen başka bir sorun kendi içinde.

    Sağlam gibi kalan bir Suudi Araplar, Ürdün, Bahreyn ve birde uzakta Pakistan var ki, onlarda tam sağlam değiller.  Yine tarafsız bakacak olursanız müslüman ülkelerin içinde en sağlamı Türkiye, o da Atatürk'ün sayesinde hiç şüphesiz, yoksa bizi de çoktan patlatmışlardı. 

      Yapılacak en akıllı şey fazla burun sokmamak, batı dünyasında inanılmaz bir İslamofobi  (Müslümanlara karşı duyulan irrasyonel nefret, ayrımcılık, düşmanlık ve kin besleme anlamına gelir)  var ve hızla yayılıyor. Bunun esas sebebi 11 Eylül olayları ile başladı ve devam ediyor.

       21.ci asırda dünya yeniden bir büyük savaşla inşallah karşılaşmaz,  2.ci dünya harbinde piyango Yahudilere çıktı, bu seferde inşallah Müslümanlara çıkmaz.


İzlenme: 1587
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR