AF ÇIKARMAK

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar seçimlerden önce af çıkıyor bunu Başbakan açıkladı. Başta imar affı, yani kaçak inşaat yapanlar affedilecek.

Trafikte suç işleyenler affedilecek.

Ben buna isyan ederim.

Bu kararlar belki birkaç kişinin oyunu alacak İktidar Partisi ama çok daha fazlasını kaybedecek.

Bakın evvelsi gün Alman Emniyet Genel Müdürlüğünden Amerika'ya resmi görev için gelmiş üstdüzey bir Emniyet Müdürü ile konuşuyorduk. Yanımızda Amerikalı Polis şefleri de vardı. Anlattıklarını çok kısa olarak sizlerle paylaşacağım. Bunu Sayın İçişleri Bakanımız duymalı.

''Sadece Almanya'da ortalama ayda 170-180 Milyon Euro trafik cezası kesiliyor. Bunların bir kısmı şehir içi ve dışı sürat radarları tarafından, diğerleri çeşitli yerlere yanlış park etmiş araçlardan, içkili araba kullanmaktan, emniyet kemeri bağlamamaktan, kırmızı da geçmeden, direksiyonda cep telefonu kullanmaktan vs. kesiliyor. Bizde af gibi komik şeyler yoktur bunu Alman halkına kabul ettiremezsiniz. Suçu işleyen cezasını da çeker''.

Türkiye'de ayda ne ceza kesiliyor bilemiyorum ama bunları affetmek bence büyük yanlıştır. Yani bir şekilde mesaj veriyorsunuz devam edin biz sizi yine affederiz sadece oyunuzu bize verin.

Bu yanlış karar ile İktidar Partisi oy kaybına uğrayacaktır, hiç şüpheniz olmasın.

Eğer paranız varsa emeklilere elbette verebilirsiniz ama affetmek sizin yetkinizde olmamalı, Allah'tan başka hiç kimsenin yetkisinde olmamalı.

Ben burada Muhalefeti de eleştiriyorum en ağır şekilde ama bu af olayı İktidar Partisinin gerçekten fiyaskosudur. Adam kaçak ev yapacak affedeceksin. Trafik suçu işleyecek affedeceksin...

O zaman günahlarımızı da affet te Cennete gidelim bre...

Cidden ayıptır...


İzlenme: 461
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR