AB VİZESİ

Metin Cangör

Metin Cangör

E-Posta : metincangor1@hotmail.com

Sevgili okurlar burda defalarca yazdım Almanya ve AB Türkiye'ye vizeleri kaldırmaz, kaldıramaz dedim. Bugün Sayın Erdoğan AB'nin şart koştuğu ve Türkiye'nin kabul etmesini istediği maddelerden biri olan "terörün tanımını" kabul etmediğini televizyonlarda ifade etmiş ve AB derhal teklif edilen anlaşmayı durdurdu.

 

Almanya Rusya gibi de değil, hem 3 Milyon vatandaşımız yaşıyor, hem de Türkiyenin 1. Numaralı ithalat ve ihracat ortağı.  AB ile papaz olursak işimiz çok zor, bizde petrol yok.

 

Bakınız bugün Suriye'den Kilise saldırıyorlar birşey yapamıyoruz yoksa Hava Kuvvetleri onları yerle bir etmişti ama Rusya getirdi füzeleri koydu ve sınırı geçeni vururum dedi. Kaldık yerimizde.

 

İnşallah Almanlarla ve AB ile bu sürtüşme olmaz.

 

Kavgaların çözüm getireceği hiçbir şey yok, tam tersine çağdaşlık kavganın düşmanıdır insanları geri götürür.  Diğer yandan Almanya 1.ci dünya harbinde bizimle beraberdi, 2.ci dünya harbinde bize dokunmadılar sonrada 1961 den başlayarak milyonlarla işçimizi aldılar. Türkiye'nin 70 cente mühtaç olduğu zaman işçiler para gönderdi Türkiyeye. Almanyadaki bütün Türk Bankaları o zaman açıldı.  Şimdi Almanlarla sürtüşmenin sebebi nedir? Ruslarla olduğu gibi biz kaybediyoruz. Bakın turizme görün durumu.

 

AB ye katılmak istiyorsak "biz istediğimizi yaparız" diyemeyiz uyum sağlamaya mecburuz. Adamların istediği en önemli şartların başında özgürlükler ve terör tanımı geliyor. Yani herkese terörist denmeyecek. Bir derneğe dahi girecek olsanız o derneğin tüzüğüne uymak zorundasınız.

 

Benim tanıdığım Almanlar Ruslar gibi yapmazlar, kendilerinden çok emindirler, hiç renk vermezler ama yakaladıkları zaman fena vururlar.  Suriye'ye bakın adamlar Kilise bomba atıyor ama bizim Hava Kuvvetleri gidip bombalayamıyor çünkü Ruslar füzeleri koymuş, Bu tamamen yalnış dış politikanın sebebi ve bu yalnışa devam etmek başka dezavantajlarda getirecektir.


İzlenme: 972
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR